Zestawienie 6 najlepszych notatników na urządzenia mobilne

Zestawienie 6 najlepszych notatników na urządzenia mobilne

Niemal każdego dnia pojawiają się sytuacje, w których przydałby się podręczny notatnik. Może służyć do zapisywania ważnych informacji czy dat, a także być miejscem, w którym pojawią się złote myśli oraz pomysły do zrealizowania.

Notatki w codziennym życiu

Ludzki umysł lubi uaktywniać się w najmniej odpowiednich momentach i sypać pomysłami, których nie ma gdzie zapisać. Pozostawione w głowie często ulatują i nie ma sposobu, aby do nich wrócić. W takich sytuacjach przydaje się podręczny notatnik.

Na rynku dostępnych są setki różnych aplikacji umożliwiających robienie notatek, choć wiele z nich ma problemy z optymalizacją, działaniem czy wygodą. Dobry notatnik pozwoli zapanować nad myślami, ułatwi życie, a także umożliwi swobodne poruszanie się pomiędzy zapiskami. Takie funkcje przekładają się bezpośrednio na wzrost produktywności.

Poniżej znajduje się zestawienie notatników o najwyższej wygodzie użytkowania, które bezpiecznie przechowają zapisane informacje.

Notion

Potężne i wielofunkcyjne narzędzie, które jest przy tym intuicyjne w użytkowaniu. Notion nie jest zwyczajnym notatnikiem, ponieważ oprócz możliwości prowadzenia zapisków posiada również menedżera zadań i projektów oraz referencyjne kompendium wiedzy.

Oprócz samodzielnego prowadzenia notatek można również swobodnie dzielić je z innymi użytkownikami. Wystarczy przenieść materiał do obszaru publicznego, gdzie wybrane osoby będą miały do niego wgląd. Pozwala to na ułatwienie pracy zespołom oraz uniknięcie opóźnień.

Aplikacja Notion jest darmowa, a jedynie dostęp do sekcji dla zespołów wymaga uiszczenia abonamentu w wysokości 8 dolarów miesięcznie.

Google Keep

Aplikacja umożliwia tworzenie dowolnej ilości notatek, które można umieszczać w różnych miejscach, nadawać im etykiety oraz oznaczać różnymi kolorami. Jest to proste i cudowne narzędzie, które docenią wszyscy wzrokowcy.

Dużą zaletą Google Keep jest syntezator mowy, przekładający mowę na tekst. Wystarczy mówić do telefonu, aby powstawała notatka, co jest znacznym ułatwieniem.

Tutaj również pojawiła się funkcja współpracy zespołu oraz wymiany notatek. Różnica jest taka, że Google Keep jest w pełni darmowe.

Microsoft OneNote

Jedyną wadą aplikacji Microsoft OneNote jest brak przypomnień. Poza tym jest to wszechstronne i niezwykle bogate narzędzie do zarządzania notatkami. Aplikacja umożliwia tworzenie notatek, a także komentarzy do plików PDF. Umożliwia również tworzenie notatek za pomocą rysika, co jest wygodne dla osób preferujących odręczny sposób zapisywania swoich myśli.

Dropbox Paper

Aplikacja umożliwia zespołom na dzielenie się nie tylko notatkami, ale również obrazami i filmami, co znacząco ułatwia prace nad projektami.

Drobox posiada wiele przydatnych funkcji, które obejmują chociażby usuwanie i archiwizowanie notatek. Przyjemnym dodatkiem są foldery mobilne do tworzenia w podróży.

Evernote

Jedna z najbardziej rozbudowanych i najpopularniejszych aplikacji do tworzenia notatek na urządzeniach mobilnych. Evernote pozwala nie tylko tworzyć proste notatki użytkownika, ale także skomplikowane i złożone projekty złożone z licznych zapisków i tagów ułatwiających uporządkowanie informacji.

Podstawowa wersja aplikacji Evernote jest darmowa. Istnieją również dwa inne warianty:
– Evernote Premium (11 zł / miesiąc) – zintegrowana z Outlookiem, Google Drive, Microsoft Teams, Salesforce i Slackiem. Dodatkowo oferuje AI (sztuczną inteligencję) podpowiadającą nowe treści na podstawie pozostałych notatek
– Evernote Business (36 zł / miesiąc) – posiada wszystko to, co Evernote Premium, a ponadto opcje współpracy i administrowania zespołem