Antywirus godny zaufania. Ranking 5 najlepszych antywirusów

Antywirus godny zaufania. Ranking 5 najlepszych antywirusów

Zadbanie o bezpieczeństwo urządzeń podłączonych do Internetu jest niezwykle ważne. Dobry i skuteczny antywirus pozwoli nie tylko przyspieszyć działanie komputera, ale również zabezpieczyć się przed utratą danych, haseł, a nawet pieniędzy z konta bankowego. Poniżej znajduje się lista 5 najskuteczniejszych antywirusów.

Avast

Jeden z najpopularniejszych antywirusów na rynku. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach, przy czym obie warte są uwagi.

Darmowa wersja programu gwarantuje podstawową ochronę komputera. Umożliwia skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów, złośliwego oprogramowania, plików śledzących oraz błędów w rejestrze. O ile usuwanie wirusów jest darmowe, to poprawa wydajności komputera wymaga wykupienia abonamentu. Nie mniej, same funkcje ochronne działają skutecznie, choć czasem wszczynają fałszywe alarmy i potrafią spowalniać działanie niektórych stron internetowych.

Płatna wersja jest wzbogacona o wysokiej jakości Firewalla, VPN (z ograniczoną przepustowością danych), czyszczenie i naprawę rejestru, aktualizację oprogramowania, poprawę wydajności komputera oraz wiele innych, użytecznych narzędzi.

Subskrypcja Avast Premium Security kosztuje 81,60 za rok. W tej cenie można zainstalować antywirusa na łącznie 10 urządzeniach.

Eset Internet Security

Intuicyjny interfejs i wysoka skuteczność ochrony sprawiają, że Eset jest popularnym wyborem wśród internautów. Jest niemal niemożliwe, aby antywirus przepuścił złośliwe oprogramowanie na komputer. Niestety posiada również istotną wadę. Delikatnie spowalnia działanie komputera, co jest szczególnie odczuwalne podczas dynamicznych rozgrywek i w czasie instalowania aplikacji.

Subskrypcja kosztuje 168,51 zł za rok, przy czym można zainstalować antywirusa tylko na jednym urządzeniu.

Avira Internet Security for Windows

Jeden z najskuteczniejszych antywirusów na rynku, który nie obciąża komputera i niezauważony pracuje w tle. Skutecznie chroni przed wirusami i niezwykle rzadko się myli.

Darmowa wersja Avira Internet Security pozwala na ochronę jednego urządzenia, a także umożliwia korzystanie z wbudowanego VPN (limit danych 500 MB na miesiąc).

Płatna wersja (Edycja Prime) jest szczególnie warta uwagi. Pierwszy rok kosztuje 200 zł, a każdy kolejny 333 zł. Jednak w tej cenie pojawia się możliwość ochrony dowolnej liczby urządzeń, a także VPN bez żadnych ograniczeń.

McAfee Total Protection

Antywirus z ogromnymi możliwościami, wśród których warto wspomnieć chociażby ochronę przed oprogramowaniem ransomware, skaner i menedżera haseł, ochronę poczty e-mail, ochronę Wi-Fi oraz kontrolę rodzicielską. W dodatku nie spowalnia pracy komputera.

Roczny abonament kosztuje 279 zł na 10 urządzeń lub 239 zł na 5 urządzeń.

Norton 360 Deluxe

Antywirus skupiony na zapewnieniu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczeniu danych osobowych i uniemożliwieniu wyłudzenia informacji. Krótko mówiąc, Norton 360 Deluxe chroni użytkownika przed wszystkimi zagrożeniami, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z Internetu.

Ciekawą usługą dostępną w Norton 360 Deluxe jest zapewnienie dostępu do 50 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Dzięki temu można zrobić kopię zapasową, będącą zabezpieczeniem przed utratą danych w przypadku awarii dysku twardego lub działalności hakerów. Antywirus oferuje również Secure VPN, menadżera haseł, ochronę kamery internetowej oraz kontrolę rodzicielską.

Cena abonamentu wynosi 85 zł za rok ochrony jednego stanowiska. Możliwe są również warianty na 2, 3, 5 lub 10 urządzeń.

1 thoughts on “Antywirus godny zaufania. Ranking 5 najlepszych antywirusów

  1. Avast zawsze był dla mnie najbardziej przekonujący, reaguje on na zagrożenie w odpowiednim momencie

Comments are closed.