Zebrali się 4 sierpnia o 3.30 w nocy przy hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Czekał tam na nich autokar, którym dotarli do Zębowic w województwie opolskim, gdzie zostali przywitani przez rzęsisty deszcz. I ten deszcz towarzyszył pątnikom z salezjańskiej grupy 6-tej XXVII Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę przez cały dzień ich pielgrzymowania.

DSC_0046

DSC_0058

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z kwarantanną każda z grup mogła pielgrzymować sztafetowo 1 dzień przez wybrany przez organizatorów etap. Po wspólnym odśpiewaniu godzinek i błogosławieństwie ks. proboszcza z zębowickiej parafii wyszliśmy pod przewodnictwem ks. Mariusza Jeżewicza SDB z radością i śpiewem w pielgrzymi szlak. Ulewa nie odbierała nikomu humoru. Nawet dzieci z uśmiechem szły z nami mimo całodniowych opadów i pochmurnego nieba. Po relaksującym odpoczynku w Rzędowicach dotarliśmy do Gwoździan, gdzie sprawowaliśmy wspólnie Eucharystię, by umocnić się obecnością Jezusa. Celem tego dnia marszu był Pawonków, gdzie dotarliśmy ok. godz. 17.00.

DSC_0105

DSC_0188

DSC_0256

Ale to nie był koniec. Postanowiliśmy po trudzie całodniowej wędrówki pojechać na Jasną Górę, by oddać hołd Maryi podczas Apelu Jasnogórskiego, zawierzając jej wstawiennictwu wszystkie intencje, z którymi wędrowaliśmy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy nocą do Lubina.

DSC_0410

DSC_0397