Od czwartku 30 kwietnia do niedzieli 3 maja odbył się E-PIM 2020 dla ministrantów, lektorów oraz ich rodzin.

W związki z pandemią koronawirusa, wyjątkowo nie mogliśmy się spotkać jak co roku w Twardogórze. To nam jednak nie przeszkodziło we wspólnym przeżyciu majowego weekendu. W organizację i przebieg e-PiM-u zaangażowali się nasi klerycy studiujący w Lądzie i Krakowie, młodzież, diakoni oraz współbracia odpowiedzialni za animację młodzieżową w naszej Inspektorii oraz pracujący w naszych placówkach.

Zrzut-ekranu-1-2

Wydarzenie E-PIM 2020 zapowiadały krótkie filmiki, rap kl. Norberta Rosińskiego (None Rhyme), plakaty przygotowane przez naszych kleryków oraz publikacje Gościa Niedzielnego. Każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie: wspólna modlitwa, spotkania formacyjne, treningi, challenge, konkursy.

E-PIM 2020 rozpoczęliśmy i zakończyliśmy transmisją z Twardogóry, będąc tym samym przed tronem naszej Wspomożycielki, której zawierzyliśmy siebie i naszych bliskich. Uroczystego otwarcia E-PIM-u dokonał ks. Inspektor Jarosław Pizoń.

Slajd9

„Trening z Mistrzem” poprowadził dla nas na żywo: Piotr Zarzycki – trener licencjonowany polskiego związku wrotkarskiego, Paweł Skóra – mistrz świata we freestyle football; Sebastian Szatan - finalista i medalista mistrzostw polski w kulturystyce. Challenge on-line w podbijaniu piłki poprowadził nasz współbrat Adrian Sroka, a challenge on-line w robieniu pompek – należąca do BWS Magdalena Miller.

Odbyły się dwa konkursy wiedzy w różnych kategoriach wiekowych: konkurs wiedzy o św. Janie Bosko przeprowadził kl. Mateusz Buczek, a konkurs wiedzy liturgicznej – Mikołaj Kozyra. Konkursy odbyły się przy użyciu aplikacji kahoot. Finaliści otrzymali w prezencie karty podarunkowe Decathlon. O to, by każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom, zadbała Agnieszka Gieruń.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni uczestnikami, dlatego, że w naszych propozycjach wzięły udział osoby nie tylko z placówek naszej inspektorii, ale również z: Bytomia, Legionowa, Rumii, Warszawy, Gdańska, Lidzbarku Warmińskiego, Łączek Kucharskich, Konina, Krotoszyna, Gniezna, Oleśnicy i kilku parafii we Wrocławiu.

Słówko na dzień dobry skierowali do nas klerycy z Lądu, a słówko na dobranoc – klerycy z Krakowa oraz współbracia odbywający praktykę diakońską: Michał Kupiński, Adam Cieślak i Adrian Sroka.

Nabożeństwo wieczorne poprowadziła Służba Liturgiczna i młodzież: w czwartek z Twardogóry z ks. Krzysztofem Jaskółskim i ks. Jackiem Bielskim, a w sobotę ze Środy Śląskiej z ks. Mikołajem Wyczałkiem i ks. Wiesławem Pindlem. W piątek natomiast zaanimowali nas nasi klerycy z Krakowa.

Cykl formacyjny objął spotkania z ratownikiem medycznym Grzegorzem Madajczakiem oraz mistrzem nowicjatu ks. Jerzym Mikułą, którego przedstawił nam kl. Krzysztof Pałucki. Spotkania te miały na celu przekazać ważne informacje o tym, jak dbać o zdrowie ciała i duszy w dobie pandemii. Kolejna inicjatywa to pytania i odpowiedzi ministrantów i lektorów – Q&A – na które odpowiadali klerycy z Lądu i Krakowa. W sobotę o godzinie 19.00 była możliwość spotkania się on-line w ramach dwóch grup wiekowych.

Dzielnie podczas E-PIM-u towarzyszył nam Pan Ludwik – maskotka spotkania. Możliwe, że w naszych uszach nadal brzmią słowa hymnu Służby Liturgicznej „Oto jestem jak Samuel” nagranego specjalnie na to wydarzenie przez ekipę salezjanów.

Wszystko co się działo, mogliśmy śledzić na: https://www.facebook.com/spmsalezjanie/
Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia

Jesteśmy wdzięczni Maryi Wspomożycielce Wiernych za to, że prowadzi nas najlepszymi drogami do swego Syna w jedności i radości Księdza Bosko, czuwając szczególnie nad Służbą Liturgiczną naszej Inspektorii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy w Twardogórze.