Po feriach i chwili oddechu wróciliśmy do naszych boskich sobót. Tym razem jak zwykle w Wielkim Poście zrezygnowaliśmy z hucznej imprezy i postawiliśmy na rozwijanie naszych talentów. W sobotę 7 marca Oratorium na Winogradach w Poznaniu zamieniło się w "warsztatownię".

IMG_5711

Każdy boski uczestnik zarówno ten młodszy jak i starszy znalazł coś dla siebie. Po pokazie chemicznym w wykonaniu Dominiki z zaprzyjaźnionej firmy STAR ART (podczas którego dowiedzieliśmy się sporo o suchym lodzie) przyszedł czas na warsztaty: warsztat robienia slime’ów (czyli czegoś, co aktualnie wszystkie dzieci uwielbiają), warsztat kulinarny (podczas którego upiekliśmy fantastyczne babeczki dla uczestników), eko-warsztat (który stał się okazją do przypomnienia sobie zasad segregowania śmieci oraz okazją do poznania ciekawych sposobów wykorzystania śmieci), warsztat ogrodniczy (tutaj było ozdabianie doniczek, sianie i sadzenie wiosennych kwiatów do oratorium), warsztat szermierki (podczas którego nasi goście zdradzili tajniki tej dyscypliny oraz pozwolili dzieciom zamienić się w zawodników). Była też możliwość wybrania się w podróż kolejką dzięki wirtualnym goglom.

IMG_5685

Na zakończenie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet odbył się pojedynek Panie vs. Panowie. Tutaj nie brakowało emocji, dopingu i zaangażowania. Cieszyliśmy się sobą nawzajem. Teraz pewnie trochę poczekamy na kolejną boską sobotę, ale jedno jest pewne – wrócimy do Oratorium szczęśliwi, że je mamy! Zdrowia życzymy wszystkim!

IMG_5499