W drugim tygodniu ferii 16-23 lutego w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Cieszkowie zorganizowaliśmy półkolonie zimowe dla dzieci. Wzięło w nich udział ponad 40 osób z Cieszkowa i okolic.

Katedra-Wroc.

Wszystko rozpoczęła Msza Święta niedzielna o godz. 11.30 w Cieszkowie, podczas której Jezus w Ewangelii zadał nam temat formacyjny na czas półkolonii. Były to przykazania Boże, które później od poniedziałku każdego dnia rozważaliśmy i uczyliśmy się ich. Spotkania odbywały się od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do godz. 15.00.

lodowisko-Twardogo-ra

Każdego dnia było mnóstwo atrakcji. Oprócz codziennej modlitwy, wspólnego śpiewu i spotkań w grupach, każdy dzień miał miał swoje ważne wydarzenie. W poniedziałek byliśmy na kręgielni w Zdunach oraz w tamtejszym muzeum. We wtorek wybraliśmy się na wyprawę do Twardogóry na lodowisko oraz do tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, które prowadzą salezjanie. W środę odbyła się wyprawa do Wrocławia, gdzie spędziliśmy czas w wielkiej hali zabaw – Bobolandii oraz zwiedziliśmy Ostrów Tumski z piękną katedrą. W tłusty czwartek odbył się wielki karnawałowy bal przebierańców pod przewodnictwem DJ-a Damiana. Nie zabrakło pączków i mnóstwa słodyczy. W piątek spędziliśmy czas na sportowo w sali gimnastycznej i na ścianie wspinaczkowej. W sobotę byliśmy na basenie w Krośnicach. Całość półkolonii zakończyła Msza Święta niedzielna o godz. 11.30. Każdego dnia dzieci miały ciepły posiłek. Półkolonie się udały i wszyscy czekamy na kolejne!