Jak co roku w mieście skarbów początek ferii oznacza rozpoczęcie półkolonii zimowych. Kontynuując naszą naukę o założycielu oratorium – Janku Bosko, każdego dnia poznawaliśmy dalsze jego losy oraz dowiadywaliśmy się o cudach, których dokonywał za pośrednictwem Maryi. Tydzień minął nam pod hasłem „Sen spełniony”.

IMG_3117

Animatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Już pierwszego dnia, zaraz po pracy w grupach, wzięliśmy udział w wieloboju, którego stacje były rozłożone po całym oratorium. Radości było co niemiara. Po wieloboju przyszedł czas na warsztaty, których było aż 6! Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach modelarskich, technicznych – pod tajemniczą nazwą „Ramka”, pierwszej pomocy, łyżwiarskich, DIY oraz w warsztatach uważności.

IMG_3127

Środa była dniem najbardziej wyczekiwanym. Pojechaliśmy do goAir, czyli powietrznego miasta, gdzie szaleństwom nie było końca. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, naładowani pozytywną energią, ale też zmęczeni. W czwartek po kolejnych zabawach i warsztatach mieliśmy czas na wyciszenie podczas Mszy Świętej. Tego dnia każdy otrzymał medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Dzień zakończyliśmy naszą ulubioną grą – Tombolą!

IMG_3198

Ostatni dzień był dniem wyjazdowym. Udaliśmy się do Kopalni Węgla Kamiennego w Wałbrzychu, gdzie włożyliśmy kaski i zeszliśmy do podziemia. Poznaliśmy ciężką pracę górników na własnej skórze, a ciemność nie była Nam straszna, bo prowadziła nas św. Barbara.

IMG_3300

Takim sposobem minął cały tydzień naszych półkolonii. Mamy nadzieję, że dobre wspomnienia na długo pozostaną w pamięci, a uśmiech nie będzie na schodził z twarzy przynajmniej do następnych półkolonii.