W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii zimowych w dniach 10-15 lutego 2020 roku parafia Najświętszej Maryi Panny w Cieszkowie zorganizowała obóz dla chłopców ze służby liturgicznej w Wiśle.

20200211_151208

Chłopcy razem z księdzem Marcinem zamieszkali tam w Salezjańskim Ośrodku Wypoczynkowym. W Wiśle nie zabrakło śniegu, jak na zimę przystało. W czasie obozu chłopcy kilka razy udali się na stok, by poszusować na nartach. Trzech z nich, którzy nigdy wcześniej na nich nie jeździli, nauczyli się to robić i później już nie chcieli schodzić ze stoku. Inni na pewno powalczą jeszcze na feriach w przyszłym roku. Oprócz nart chłopcy byli także na łyżwach oraz na torze saneczkowym. Po niełatwej śnieżnej wędrówce zdobyli także dwa szczyty: Klimczok i Wielki Stożek. Chłopcy byli też na Przełęczy Salmopolskiej przy Białym Krzyżu, na skoczniach w Wiśle i w Szczyrku, a także w Brennej, w Milówce, w Żywcu, w Bielsku Białej i w czeskim Bukowcu.

20200213_103110-0-

Udało się także zorganizować kulig z saniami ciągniętymi przez piękne konie zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jadąc na obóz, chłopcy odwiedzili Częstochowę, a w niej sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze oraz sanktuarium Krwi Chrystusa – jedyne miejsce w Polsce, gdzie są przechowywane oryginalne relikwie Krwi Chrystusa z Golgoty. Wracając z obozu odwiedzili Sosnowiec, gdzie przed przybyciem do Cieszkowa pracował ksiądz Marcin. Każdego dnia ksiądz Marcin sprawował dla chłopców Eucharystię, podczas której głosił specjalnie dla nich homilię. Jedna z nich była sprawowana w Sanktuarium Królowej Polski na górce w Szczyrku. Wyjazd na obóz zimowy był bardzo udany i z pewnością nasi ministranci długo będą go pamiętać.

20200212_140604