Półkolonie są czasem wielkiej radości, uśmiechu i pozytywnej energii. Podczas nich dzieci i młodzież uczą się wzajemnie nowych rzeczy, integrują się, nawiązują nowe relacje. To czas wielkiego dobra.

3--12-

Jak co roku, podczas zimowych półkolonii, w lubińskim Oratorium świętego Jana Bosko rozbrzmiały głosy prawie 100 dzieci, które rozpoczęły tydzień pełen wrażeń. Tegoroczne Zimowe Półkolonie 2020 przeżywaliśmy pod hasłem “Jestem dzieckiem Króla”, a motywem przewodnim stała się dla nas bajka “Król Lew”. Już pierwszego dnia dzieci zostały przydzielone do sześciu różnokolorowych grup, które symbolizowały nasze małe księstwa, w których przyszło nam funkcjonować. Nad każdym księstwem opiekę sprawowali wielcy książęta i wielkie księżne, czyli wychowawcy z animatorami.

5--119-

Podczas czasu spędzonego na półkoloniach nie brakowało różnych zabaw integracyjnych, tańców, śpiewów oraz pracy nad sobą podczas spotkań w grupach. Uczestnicy mieli również okazję do wspólnej modlitwy. Cały tydzień zgodnie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy spotkaniem z Bogiem w Eucharystii.

5--380-

Prócz pobytu na miejscu, w Oratorium, nasi podopieczni mieli okazję zwiedzić prawdziwy zamek w Książu oraz miasto Złotoryję, które słynęło z wydobycia kosztownych kruszców. Ponadto, dzieci miały okazję poczuć się niczym prawdziwe księżniczki i książęta przebierając się w piękne stroje na specjalny bal.

DSC_0356

Animatorzy przygotowali dla uczestników również grę terenową, podczas której mieli oni możliwość spotkać swoich ulubieńców z bajki “Król Lew” czyli Mufasę, Simbę, Timona i Pumbę czy czarne charaktery jak Skaza i jego hieny.

5--187-

Ten owocny czas niestety musiał się już zakończyć, lecz wspomnienia pozostaną w nas dzięki nowo zawiązanym relacjom i pięknym zdjęciom. Każdy z nas jest dzieckiem Króla!

Zdjęcia: Aleksandra Małek