31 stycznia był wyjątkowym dniem w rodzinie salezjańskiej – było to święto świętego Jana Bosko. Z tej okazji w naszej parafii pod wezwaniem właśnie św. Jana Bosko świętowaliśmy odpust.

DSC_0115

DSC_0263

DSC_0213

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Wikariusz Piotr Lorek SDB z Wrocławia. Na Mszy byli obecni również księża z parafii z Chocianowa oraz kierownicy oratoriów dwóch salezjańskich parafii z Lubina: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Oczywiście nie byłoby to po „salezjańsku”, gdyby na Eucharystii zabrakło oprawy muzycznej przygotowanej przez scholę i zespół oratoryjny. Po Mszy była też chwila na modlitwę przed Panem Jezusem na adoracji, a po niej udaliśmy się do oratorium na dalsze świętowanie. W oratorium jako gospodarze przywitaliśmy naszych wyjątkowych gości: Oratorium z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, Oratorium św. Dominika Savio działające przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Oratorium św. Jana Bosko z Chocianowa. Każde z oratoriów przedstawiło jak działa i jak wyglada ich formacja.

DSC_0167

DSC_0149

Po prezentacjach przyszedł czas na śpiew, tańce, zabawy i na rozmowę, która najlepiej się odbywa przy jedzeniu. Mówiąc o jedzeniu, mamy na myśli torty przygotowane przez Salezjanów Wspołpracowników działających przy naszym oratorium. Po słodkich doznaniach kubków smakowych rozpoczęliśmy quiz o Księdzu Bosko, a po nim całą imprezę zakończyliśmy słówkiem naszej animatorki Patrycji Błaszkiewicz i otrzymaliśmy błogosławieństwo od 4 kapłanów reprezentujących różne wspólnoty salezjańskie. Ten wspaniały wieczór pozostanie w naszych głowach i sercach na długo. Sam Ksiądz Bosko na pewno cieszyłby się z takiej radości oraz pogody ducha, jaką mieliśmy w dniu jego święta.

DSC_0294