Jest taki dzień w roku, na który cała nasza oratoryjna rodzinka czeka z utęsknieniem. W końcu takie urodziny może zorganizować tylko sam ksiądz Bosko. W tym roku imprezka odbyła się w ostatni dzień półkolonii zimowych, który był dniem otwartym dla wszystkich dzieci.

IMG_4131

IMG_4197

Każdy rok to odkrywanie nowych talentów księdza Bosko. Była już orkiestra księdza Bosko i byli iluzjoniści. Przyszedł czas na teatr i kuglarzy – w końcu Janek Bosko wiedział jak zdobywać młode serca. Ale zacznijmy od początku…

IMG_4218

IMG_4279

Wielkie świętowanie rozpoczęliśmy salezjańskim słówkiem ks. Piotra Marchwickiego SDB. Potem był czas wysyłania balonów prosto do SALEZJAŃSKICH OGRODÓW. Kiedy już helowe balony zniknęły nam z pola widzenia, radosnym marszem udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekała na małych przyjaciół ks. Bosko masa atrakcji. Był spektakl TEATRU DROGA, były animacje i pokaz kuglarski. Nie zabrakło animatorki na szczudłach i dużej ilości konfetti. Kluczowym punktem był oczywiście TORT – w tym roku w kształcie boiska z księdzem Bosko grającym w piłkę. Po słodkościach rozpoczęliśmy prawdziwą potańcówkę. Bawiliśmy się wyśmienicie. Animatorzy, wychowawcy, dzieci – wszyscy tworzyliśmy jedność, bo wszyscy jesteśmy księdza Bosko.

IMG_4362

IMG_4412