25 stycznia 2020 r. w parafii p.w. św. Jana Bosko w Poznaniu po raz 11-ty odbył się Turniej Duszpasterstw Akademickich miasta Poznania o Puchar Księdza Bosko. Turniej jest jednym z wydarzeń związanych z Uroczystością Księdza Bosko i odpustem parafialnym, który odbywa się na koniec stycznia.

IMG_4961

Turniej, jak każdego roku jest doskonałą okazją do integracji środowisk duszpasterstw akademickich Poznania oraz pomaga w spędzaniu czasu w duchu sportowej rywalizacji oraz modlitwy. Studenci, rywalizując ze sobą na siatkarskich boiskach (sala gimnastyczna księży Salezjanów oraz zaprzyjaźnionego IX LO), zawsze pamiętali o zasadach fairplay oraz uśmiechu, który potwierdzał, że jest to pełne przyjaźni spotkanie.

IMG_0302

Jak w każdym Turnieju, tak również i u nas nie mogło zabraknąć zwycięzców oraz tych, którzy o to zwycięstwo powalczą za rok :)
I miejsce – gospodarze DA DON BOSCO (Salezjanie)
II miejsce – DA ROCH z parafii p.w. św. Rocha
III miejsce – DA GOŚCINIEC (Pallotyni)
IV miejsce – DA DOMINIKANIE
V miejsce – DA PLUS (Franciszkanie)

IMG_0227

Podczas Turnieju nie zabrakło także słodkości i rodzinnej atmosfery. Szczególne podziękowania należą się proboszczowi parafii Salezjanów na Winogradach – księdzu Waldemarowi Kapuście oraz przełożonemu tej wspólnoty, księdzu Arturowi Rzepeckiemu, dzięki którym po raz kolejny turniej mógł się odbyć. Do zobaczenia za rok!

IMG_0116