Półkolonie to czas, aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą w trochę innej formie niż zwykle – przy grach i zabawach integracyjnych. Jest to czas na nawiązanie nowych relacji lub ich pogłębienie.

DSC_1287

W pierwszym tygodniu ferii w dniach 13-17 stycznia 2020 roku w SOS-W w Tarnowskich Górach odbyły się półkolonie dla dzieci z klas 1-6 Szkoły Podstawowej. Uczestników wraz z animatorami i wychowawcami było 150 osób. W czasie tych dni dzieci mogły wziąć udział w grze patrolowej przygotowanej przez harcerzy, najmłodsze dzieci bawiły się podczas balu przebierańców. Były też wyjazdy: na basen oraz do kina na bajkę pt. „Urwis”. Dzieci brały udział w warsztatach: tanecznym, kulinarnym, ceramicznym, mydlarskim, sportowym, plastycznym. Podczas półkolonii uczestnicy mieli okazję do wspólnej modlitwy, starsze dzieci uczestniczyły w nabożeństwie pokutnym i sakramencie spowiedzi. W ostatni dzień dzieci wraz z rodzicami oraz animatorami i wychowawcami uczestniczyli we Mszy świętej na zakończenie półkolonii. Czas ten był bardzo owocny.

pt--23-

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i animatorom za poświęcony podopiecznym czas, a zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie warsztatów – za miłą zabawę.

pt--341-