6 stycznia 2020 r. po raz ósmy przeszedł ulicami Lubina Orszak Trzech Króli. Od wielu lat organizuje go Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko z Lubina. Od kilku lat bardzo mocno angażuje się w organizację Orszaku Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, m. in. udostępniając halę.

IMG_4189-kopia

IMG_4221-kopia

W tym roku organizatorzy postanowili odwzorować wydarzenia opisane w Ewangelii. O godz. 12.30 kilka tysięcy osób zebrało się na lubińskim Rynku, by przywitać Józefa i Maryję, którzy w radosnej karawanie przeszli przez Rynek. Potem z trzech stron Rynku przybyli Trzej Królowie ze swoimi kolorowymi Orszakami.

IMG_4231-kopia

Po przywitaniu Królów na scenie został uformowany jeden wielki Orszak. Wszyscy zebrani ruszyli ulicami Lubina do hali widowisko-sportowej RCS. Przed wejściem na halę przywitali wędrowców Aniołowie, którzy zaprosili uczestników Orszaku, by przeszli przez Bramę Anielską do Lubińskiego Betlejem. W hali widowiskowo-sportowej uczestnicy Orszaku byli świadkami narodzin Jezusa, przyjścia Aniołów do Pasterzy, przybycia Pasterzy do szopki w Betlejem i hołdu Trzech Króli złożonego Nowonarodzonemu Panu. Wszystkie wydarzenia oplatały czytane fragmenty z Ewangelii i śpiew kolęd. Na koniec Orszaku zebrani w hali łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

IMG_4294-kopia

IMG_4484-kopia-14.10.21-1