Od kilkunastu lat wrocławscy salezjanie zapraszani są do udziału w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej. Odbywa się on w okolicy wspomnienia św. Mikołaja i jest jednym z etapów przypominających, że Boże Narodzenie tuż, tuż.

Siatka-3

Organizatorem spotkania jest położona na terenie parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Polskich Olimpijczyków. Od lat salezjanie przy niezwykle gromkim dopingu dzieci toczyli zacięte boje z rodzicami uczniów oraz nauczycielami.

Siatka-2

W tym roku dołączyła ekipa” edukacja team” reprezentująca Urząd Miasta. Nasza drużyna zajęła IV miejsce sprawiając pozostałym mikołajkowy prezent. Reprezentację salezjanów tworzyli: ks. Bolesław Kaźmierczak, ks. Piotr Lorek, ks. Mirosław Łobodziński, ks. Grzegorz Dłużniak, ks. Bartłomiej Polański, ks. Mariusz Pupka. Po zmaganiach na parkiecie odbyło się sympatyczne spotkanie przy ciastku i kawie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku forma naszej drużyny wzrośnie i skuteczniej będzie nas reprezentować w tym świątecznym turnieju.

Siatka-1-kopia