W dniach 29.11- 1.12 odbyło się w Środzie Śląskiej wielkie wydarzenie - Oratoriada, czyli zjazd animatorów salezjańskich z inspektorii wrocławskiej. Tematem przewodnim było hasło „Podaj dalej” nawiązujące do boiska jako jednego z elementów systemu prewencyjnego księdza Bosko.

IMG_3293-kopia

IMG_3304

W piątkowy wieczór młodzież z przeszło 20 wspólnot - prowadzonych przez salezjanów i salezjanki - zjechała się do Miasta Skarbów. Przez wzgląd na dużą ilość zgłoszeń (rekordowe 300 osób) musieliśmy podzielić się na 3 miejsca noclegowe. Po kolacji odbyła się pierwsza konferencja, w której ks. Paweł Figura SDB przybliżył nam znaczenie przypowieści o Miłosiernym Ojcu. Było to wprowadzenie do wieczoru pokutnego i własnej refleksji nad Miłością Boga do każdego z nas.

IMG_3329

IMG_3340

Następny dzień nazwany został Dniem Relacji. Dlatego telefony odłożyliśmy na bok, a my postanowiliśmy skupić się na osobach, które nas otaczały. Po śniadaniu rozpoczęliśmy drugą konferencję, podczas której pani Marta Francuz wprowadziła nas w temat „Jak budować relacje”. Podsumowaniem tych refleksji była praca w grupach (której efekty w formie filmów możemy do dziś oglądać na facebookowym wydarzeniu). Po rekreacji i chwili odpoczynku uczestniczyliśmy w Mszy Świętej odpustowej w naszej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła. Zakończeniem dnia była zabawa andrzejkowa. W ten sposób wydawało by się, że wszystkie siły zostały wyczerpane. A jednak. Adwent (bo od północy się zaczął) rozpoczęliśmy czuwając przed Jezusem. Przez całą noc grupy animatorów na zmianę adorowały Najświętszy Sakrament.

IMG_3461

IMG_3568

Tym sposobem rozpoczął się ostatni dzień Oratoriady. Po śniadaniu czekała nas już ostatnia konferencja o. Rafała Huzarskiego SJ, który pokazał nam zagrożenia, które przeszkadzają nam w otwieraniu się na innych i zamykają w nałogu. Po Eucharystii nadszedł czas, by wrócić do swoich wspólnot i domów. A Oratoriada w Mieście Skarbów przeszła do (miejmy nadzieję dobrze wspominanej) historii.

IMG_3648

IMG_3653