Muzyka nie tylko rozwija, ale przede wszystkim łączy ludzi.

Przekonali się o tym uczestnicy salezjańskich warsztatów „W rytmach świata – kierunek gospel” zorganizowanych przez Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe MEGAFON i Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU w Poznaniu.

IMG_2560

IMG_2557

Pod koniec listopada (22-24.11) oratorium na Winogradach stało się przestrzenią pełną dźwięku i dobra. W intensywnym weekendzie muzycznym wzięło udział ponad 40 uczestników z niemal wszystkich grup salezjańskiego Poznania ( Megafon, Cuma, SWM, Salezjańskie mamy, Domowy Kościół, a nawet dzieci z Oratorium). Gospelową przygodę przeżyliśmy dzięki znanemu dobrze w środowisku salezjańskim Piotrkowi Łopacińskiemu, który nie tylko pokazywał techniki wokalne i uczył nowych utworów, ale przede wszystkim budował wspólnotę pełną radości. W końcu nie chodzi tylko o to, żeby zawsze było idealnie, ale o to, by w to, co się robi, wkładać całe swoje serce.

IMG_2452

Całość zakończył mini koncert w kościele św. Jana Bosko na Winogradach, gdzie parafianie z entuzjazmem odbierali muzyczne poczynania „ich ludzi.” Cieszymy się tym czasem, bo poza niezwykłymi muzycznymi wrażeniami mocno doświadczaliśmy drugiego człowieka, jego radosnej obecności bez względu na wiek, zainteresowania. Już nie możemy się doczekać kolejnych warsztatów.

IMG_2428