W dzień miesięcznego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych w październiku przeżyliśmy miesięczny Dzień Skupienia. Przewodniczył mu ks. Piotr Lorek SDB, wikariusz w Inspektorii Wrocławskiej. Zjechało się wielu salezjanów z okolicznych placówek, by razem z nami wziąć udział w tym wydarzeniu.

Dniem Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy kolejny, wspaniały miesiąc w nowicjacie. Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej na cmentarzu w miejscowości Biała, gdzie animowaliśmy Eucharystie, śpiewając oraz czytając czytania.

W oktawie Wszystkich Świętych codziennie braliśmy udział w różańcu, podczas którego modliliśmy się o pokój wieczny dla zmarłych.

Narodowe Święto Niepodległości przeżyliśmy w sposób patriotyczny. Do południa śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i odmówiliśmy różaniec w intencji naszej ojczyzny. Po południu ks. Mieczysław Piłat, były Ksiądz Inspektor Inspektorii Wrocławskiej, opowiadał nam o zmarłych salezjanach, którzy spoczywają na cmentarzu w miejscowości Biała. Obejrzeliśmy również film o zaangażowaniu Polaków podczas obrony Wielkiej Brytanii pod tytułem: „Dywizjon 303 – bitwa o Anglię”.

W dzień Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, to jest 21 listopada, przeżyliśmy w Kopcu kolejny miesięczny Dzień Skupienia. Tym razem przewodniczył ks. Tomasz Hawrylewicz SDB, kapłan odpowiedzialny za powołania z Inspektorii Wrocławskiej. Na ten dzień również przyjechało do nas wielu księży salezjanów z okolicznych placówek.

W tym okresie, jak również w poprzednich miesiącach, odwiedziliśmy Jasną Górę. Przyjechaliśmy trochę przed Apelem, by mieć „godzinę”
na modlitwę osobistą przed Obrazem Maryi. O godzinie 21.00 włączyliśmy się w modlitwę podczas Jasnogórskiego Apelu.

DSC_6241-kopia