23 listopada zagościliśmy w pięknym Chocianowie, gdzie po raz pierwszy obywały się zmagania sportowe MINIPIM w piłkę siatkową. W celu udziału przyjechało wraz z opiekunami 9 drużyn składających się z ministrantów i lektorów salezjańskich parafii naszej inspektorii.

IMG_3008-kopia

IMG_3022-kopia

IMG_3044-kopia

Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył ks. Adam Jarząbek SDB. On również podzielił się z nami Słowem Bożym, w którym zachęcił nas do okazywania tego, że również na boisku płynie w nas krew dzieci Bożych.

IMG_3069-kopia

IMG_3080-kopia

IMG_3092-kopia

Po końcowym błogosławieństwie udaliśmy się na salę gimnastyczną do Szkoły Podstawowej w Chocianowie. Po rozgrzewce sędziowie (którzy spisywali się świetnie w swoim fachu) rozpoczęli spotkanie. Zmagania na boisku były pełne ducha fair play oraz woli zwycięstwa. W czasie przerwy między meczami mogliśmy z wielką radością zatopić sztućce w salezjańskim bigosie, który smakował wyśmienicie.

IMG_3101-kopia

IMG_3086-kopia

IMG_3124-kopia

IMG_3114-kopia

Jesteśmy bardzo wdzięczni gospodarzom z Chocianowa za pomoc w organizacji tego spotkania. To był piękny, Boży czas dla młodych chrześcijan i sportowców.

IMG_3258-kopia

IMG_3260-kopia

Poniżej przekazujemy wyniki rozgrywek:

Kategoria L:

  1. miejsce - Twardogóra
  2. miejsce - Poznań
  3. miejsce - Sosnowiec
  4. miejsce - Wrocław Michał Archanioł
  5. miejsce - Środa Śląska

Kategoria S:

  1. miejsce - Poznań
  2. miejsce - Chocianów
  3. miejsce - Wrocław Michał Archanioł
  4. miejsce - Wrocław Chrystus Król

Film ze spotkania: