Czuwanie dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej miało miejsce 9/10 listopada 2019 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Uczestników było ok. 150.

IMG_0301-1

Spotkanie to rozpoczęło się przywitaniem przybyłych uczniów oraz gościa specjalnego – Pani Mirosławy Berezowskiej (nauczycielka, konsultantka, certyfikowana edukator, trener projektów edukacyjnych skierowanych do szkół i uczelni; żona, matka i babcia). Pani Mirosława przyjechała z Opola i przeprowadziła konferencję o nawykach, jakie młody człowiek ma oraz o tym, jak je zmieniać. Prelegentka podjęła temat poczucia własnej wartości oraz skutków niskiej samooceny. Po konferencji odbyła się praca w grupach oraz przerwa dająca możliwość posilenia się kanapkami, które zrobiła nasza zdolna młodzież.

IMG_0433

IMG_0400

Ważnym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. Kolejnym wydarzeniem była niedzielna Eucharystia, którą rozpoczęliśmy o północy. Mszy Świętej przewodniczył ks. Adam Piaskowski SDB, a kazanie wygłosił ks. Przemysław Kawecki SDB.

IMG_0497

Po liturgii był czas dla ciała, czyli kiełbasa z grilla, tańce i zabawy integracyjne, film, rozgrywki piłki siatkowej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Całość spotkania zakończyliśmy wspólną modlitwą.

IMG_0609

Czas spędzony razem był na pewno wartościowy i mamy nadzieję na jego dobre owoce w życiu młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w to aktywne czuwanie.

IMG_0628