Czym jest wiara? Jak przeżywać swoją wiarę? Jak można pogłębiać swoją relację z Bogiem? To są tylko niektóre pytania na które w ostatni weekend próbowali odpowiedzieć uczestnicy i organizatorzy Formacyjnego Spotkania Młodych.

IMG_2356-kopia

W tym roku połączyliśmy nasze spotkanie ze Stacją Bosko, organizowaną przy parafii św. Jana Bosko w Lubinie. Wszystko zaczęło się w piątek Mszą Świętą, na której Słowo Boże głosił ks. Tomasz Hawrylewicz SDB. Rodzina salezjańska ma jedną z cech, która mówi o płynnym przechodzeniu z modlitwy do zabawy i z zabawy do modlitwy i tak było tym razem. Po słodkim poczęstunku zaczął się koncert kl. Norbiego SDB, a po nim świadectwem wiary podzielili się Jacek i Piotr z grupy "Wyrwani z Niewoli". Zrobili to oczywiście rapując i modląc się z widownią.

IMG_2382-kopia

Ważnym elementem Stacji Bosko była adoracja dla chętnych, która zgromadziła kilkadziesiąt młodych osób. Piątkowy wieczór zakończył się w sobotni poranek. Nocy nie było. Jedynie krótka regeneracja i jak prawdziwi mężczyźni byliśmy już gotowi do działania. Po modlitwach i śniadaniu, wraz z moimi współbraćmi poprowadziliśmy dla młodych konferencję o wierze i przeżywaniu jej w codzienności. Praca w grupach, która była podsumowaniem naszego słowa, zmuszała do wytężonej pracy.

IMG_2405-kopia

Po obiedzie pojechaliśmy pociągiem do Legnicy na dwugodzinną zabawę w parku trampolin. Po wariacjach na trampolinach poszliśmy na kulminacyjne spotkanie tego FSM'u z księdzem proboszczem Sanktuarium św. Jacka w Legnicy - ks. Andrzejem Ziombrą. Ksiądz proboszcz podzielił się z nami świadectwem wydarzenia Eucharystycznego, które miało tam miejsce. Wszystkimi uczestnikami i organizatorami FSM'u bardzo wstrząsnęło (pozytywnie oczywiście) to spotkanie.

IMG_2484-kopia

Niedziela była czasem podsumowania i modlitwy na niedzielnej Eucharystii. Dla każdego z nas - jak dla uczestników, tak dla organizatorów – spotkanie to przyniosło przymnożenie wiary. Daj Boże, abyśmy umieli ją jeszcze bardziej pogłębiać.