W piątek 18 X my – chłopaki z Inspektorii Wrocławskiej – spotkaliśmy się w liczbie ok. 90 na FSM-ie w Środzie Śląskiej.

IMG_1801-kopia

Od godziny 18 zaczęliśmy się zjeżdżać. Na FSM-ie poza naszymi kolegami towarzyszyli nam klerycy z Lądu. Po przyjeździe zjedliśmy kolację poprzedzoną śpiewaną modlitwą. Po posiłku udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy sióstr salezjanek. Po modlitwach rozpoczęliśmy pogodny wieczór, który był sportowy, wyczerpujący i bardzo radosny. Graliśmy w nogę, w kosza i w planszówki. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na zasłużony spoczynek.

IMG_1805-kopia

IMG_1834-kopia

Sobotę zaczęliśmy modlitwami porannymi oraz śniadaniem, po których czekał nas blok konferencji. Tematem pierwszej konferencji – przygotowanej przez kleryków z Lądu – były Sakramenty Święte oraz symbolika Eucharystii. Po krótkiej pracy w grupach i chwili odpoczynku, przyszła pora na spotkanie z księdzem Jakubem Bartczakiem, dzielenie się świadectwem oraz krótki koncert rapowy gościa oraz kleryka Norberta. W samo południe spotkaliśmy się z Panem na Eucharystii, podczas której słowo do nas wygłosił ks. Dawid Nowak SDB. Po najważniejszej części dnia przyszła pora na rozgrywki w paintballa i piłkę nożną oraz grilla. Paintball był okazją do wspaniałej rywalizacji drużynowej i walki pozycyjnej, by pokonać przeciwnika taktyką i zręcznością.

IMG_1837-kopia

IMG_1917

Zmęczeni wróciliśmy do ośrodka, gdzie zjedliśmy kolację i spotkaliśmy się z Tadeuszem Dubickim – szkoleniowcem GROM-u oraz instruktorem Krav Magi – który opowiedział nam o pięciu sferach życia mężczyzny i pokazał nam techniki samoobrony. Po zapadnięciu zmroku ruszyliśmy na Ślężę, a na jej szczycie dookoła ogniska odmówiliśmy modlitwy wieczorne i zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Ksiądz Bartosz Majchrzak SDB podzielił się z nami słówkiem na dobranoc.

IMG_1857-kopia

W niedzielę z wielkim bólem serca żegnaliśmy się z FSM-em i jego uczestnikami. Jak przystało na młodzież salezjańską dzień rozpoczęliśmy jutrznią, po której zjedliśmy pożywne i pyszne śniadanie przygotowane przez kleryków. Około godziny 10 poszliśmy do Kościoła św. Andrzeja Apostoła na Mszę Świętą, aby podziękować Bogu za bezpieczny i dobrze przeżyty czas. Po Eucharystii nadszedł czas na powrót do domu.

Zrzut-ekranu-2019-10-24-o-12.44.22

Film z tego spotkania: