Nowicjat to wspaniały czas na rozwój duchowy i osobisty. Jest dużo czasu na modlitwę, prywatne czy wspólnotowe rozmyślanie. Mamy też czas na pracę dla dobra naszej wspólnoty, w której żyjemy już od niemal trzech tygodni.

Tegoroczny nowicjat zaczęliśmy wraz z dniem 05.09.2019 roku. Rozpoczęliśmy go w ilości dziewięciu młodych mężczyzn: czterech z inspektorii krakowskiej, trzech z inspektorii warszawskiej oraz dwóch z inspektorii pilskiej. Niestety nie ma ani jednego nowicjusza z inspektorii wrocławskiej, co dla jest bardzo przykre. Już pierwszego dnia złożyliśmy swoje dłonie w dłoniach Księdza Magistra na znak posłuszeństwa.

DSC_5310

W pierwsze dni w Nowicjacie zapoznaliśmy się z tutejszym życiem, przejęliśmy prace, rejony do sprzątania od starszych nowicjuszów oraz zajęliśmy się przygotowaniem ich pierwszych ślubów zakonnych. Ten okres pierwszych kilku dni był trudny dla nas: zaadoptowanie się, dużo pracy, czas poświęcany tym, którzy kończą nowicjat i zaczną pełne życie salezjańskie.

DSC_5726

Moment ślubów i obłóczyn był bardzo uroczystym dniem. Zjechało się wielu gości, a w tym rodziny neoprofesów. Zliczono ponad dwieście osób. Wszystko przebiegło bardzo pięknie. Nowicjusze otrzymali nowe sutanny i stali się przez profesję w pełni salezjanami Księdza Bosko.

IMG_2667

W sobotę (21.09) wzięliśmy udział w pieszej pielgrzymce z Białej do Częstochowy - na Jasną Górę, w której wzięła także udział parafia z Czarnego Lasu. Łącznie naliczono około stu pięćdziesięciu pątników. My, jako nowicjusze, animowaliśmy muzycznie tę pielgrzymkę oraz zadbaliśmy o nagłośnienie.

Od poniedziałku (23.09) zaczęliśmy nowicjackie rekolekcje, które trwały do piątku (26.09). Prowadził je ks. Bartłomiej Polański SDB, duszpasterz inspektorialny młodzieży.