Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach ma już swoją 20-letnią obecność na ziemi tarnogórskiej. Ta obecność znaczona jest ważnymi datami i wydarzeniami, które nierozerwalnie są złączone z dziełem troski o dzieci i młodzież.

W tym roku 26 sierpnia stał się dla salezjańskich Tarnowskich Gór znaczącym momentem nowej obecności wspólnoty sióstr Nazaretanek, które podjęły zadanie troski o dzieci i młodzież wraz z Salezjanami. Uroczysta Msza Święta w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej celebrowana przez ks. Inspektora Jarosława Pizonia SDB zainaugurowała obecność nowej wspólnoty zakonnej w Tarnowskich Górach, która za swą patronkę przyjęła Maryję Wspomożycielkę Wiernych.

IMG_20190826_182425

Obecność zarządu prowincji krakowskiej Nazaretanek z S. Prowincjalną Paulą Szubą na czele, salezjanów i s. nazaretanek złączyła dwa charyzmaty – salezjanów w ich trosce wychowania dzieci i młodzieży w myśl przesłania św. Jana Bosko i nazaretanek w ich trosce o rodzinę i wychowanie w myśl przesłania bł. Franciszki Siedliskiej.

IMG_20190826_182250

Zawierzajmy pracę katechetyczną i wychowawczą s. nazaretanek : Marii Magdaleny, Emanueli i Modesty z nadzieją błogosławionych owoców ich obecności pośród dzieci i młodzieży.

20190826_181556-kopia