10 nowicjuszy złożyło swoją pierwszą profesję zakonną w Towarzystwie Salezjańskim. Miało to miejsce w Kopcu 8 września bieżącego roku podczas Mszy Świętej, na którą przybyły rodziny nowicjuszy, salezjanie, młodzież oraz inni zaproszeni goście.

DSC_5526-kopia

Eucharystia, na której nastąpiło złożenie pierwszych profesji rozpoczęła się o godzinie 10.00. Przewodniczył jej Inspektor Inspektorii Wrocławskiej - ksiądz Jarosław Pizoń, a kazanie wygłosił ksiądz inspektor Tadeusz Jarecki - inspektor inspektorii Warszawskiej. Nowicjusze złożyli śluby na ręce księdza Jarosława Pizonia. Następnie w sposób uroczysty otrzymali egzemplarz Konstytucji Towarzystwa św. Franciszka Salezego. Potem przyszedł czas na obłóczyny, czyli przyjęcie stroju kleryckiego przez neoprofesów.

DSC_5556-kopia

Po zakończonej Eucharystii rozpoczął się obiad, a o godzinie 14.30 wszyscy goście wraz z nowymi salezjanami zgromadzali się w kaplicy na akademii, podczas której zostały pokazane zdjęcia z całego nowicjackiego roku. Na zakończenie nowicjusze otrzymali swoje pierwsze listy posłuszeństwa.

DSC_5563-kopia

DSC_5603-kopia

Dla nowicjuszy był to niezapomniany dzień, w którym rozpoczęli nowe życie jako duchowi synowie księdza Bosko.

IMG_2505-kopia