Na tegorocznej pielgrzymce BoscoTeam obrał sobie za cel Sanktuarium Matki Bożej Patronki rowerzystów.

IMG_3614-kopia

Madonna del Ghisallo - to sanktuarium położone u wybrzeży jeziora Como, gdzie mieliśmy okazję się trochę "pokręcić". Przedstawiliśmy Matce Bożej nasze intencje, wspólnie się modliliśmy za naszych bliskich, dobrodziejów, o powołania i zostawiliśmy Matce Bożej nasz dar - czapeczkę BoscoTeam-u, która ku naszej radości znalazła swoje miejsce w prezbiterium.

IMG_3643-kopia

Zwiedziliśmy także muzeum kolarstwa znajdujące się tuż obok Sanktuarium. Przepełnione historią kolarstwa miejsce jest prawdziwą gratką dla fanów tego sportu; mogliśmy zobaczyć między innymi rowery, na których jeździli kolarze od początków XX wieku po dzień dzisiejszy, koszulki zwycięzców Giro d'Italia, czy koszulkę mistrza świata zdobytą przez Michała Kwiatkowskiego.

IMG_3579-kopia

IMG_3130-kopia

Cel pielgrzymki osiągnięty, ale rajd trwa dalej. Piękne miejsce i czas, który tam spędziliśmy to nie koniec naszej pielgrzymki. Zanim dotarliśmy do Sanktuarium, pokonaliśmy wiele kilometrów. W trakcie pokonywania kolejnych kilometrów mieliśmy okazję zobaczyć lazurowe wybrzeża jeziora Garda, a także jeziora Maggiore czy widoczne z oddali szczyty Alp. Sami również doświadczyliśmy, czym jest zdobywanie szczytów. Do tej pory zdobyliśmy takie przełęcze jak: Passo dello Stelvio - najwyższa dostępna dla samochodów przełęcz w Europie licząca 2758 metrów n.p.m., a także: Passo del Foscagno (2291), Passo Farcola (2315), Passo Bernina (2328), Passo Maloja (1815) i Passo Sempione (2005).

IMG_3162-kopia

IMG_3532-kopia

To wszystko już za nami i pozostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. A co jeszcze przed nami? Niezmiennie towarzyszyć nam będą Alpy i znajdujące się tam przełęcze, np. Passo Gran San Bernardo (2469), dalej dolina Aosty i w dalszym ciągu gorące klimaty Italii i salezjańskie placówki. Mimo tego, że nasz rajd niedługo się skończy, to zacznie się prawdziwa pielgrzymka. Umocnieni codzienną Eucharystią i wspólną modlitwą różańcową wyruszymy w nasze codzienne środowiska, by świadczyć o zmartwychwstałym Chrystusie i zdobywać najważniejszy cel naszego pielgrzymowania: życie wieczne.

IMG_3554-kopia

Zrzut-ekranu-2019-07-11-o-21.05.53