Nabożeństwo do Serca Jezusowego, sesja oraz odwiedziny różnych gości towarzyszyły nam w czerwcu. Był to czas nauki, rozwoju duchowego, ale i wspaniałych spotkań.

Czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – wiązał się dla nas z codziennym odmawianiem litanii do Serca Jezusowego w kaplicy. Przed litanią rozważaliśmy każdego dnia treść jednego z wezwań litanii, co pomagało dobrze nam przeżywać tę formę pobożności.

DSC_3844

Z okazji Dnia Dziecka przybyli do nas ministranci z salezjańskiej parafii w Częstochowie. Zorganizowaliśmy dla nich spotkanie przy grillu, a po zakończonym posiłku udaliśmy się na wspólną rekreację. 10 czerwca rozpoczęliśmy sesję oraz zawierzyliśmy ten czas intensywnej nauki, udając się na Jasną Górę. Zdawaliśmy łącznie 12 egzaminów z różnych przedmiotów, zaczynając od Historii Zgromadzenia, przez języki obce, aż do wprowadzenia w podstawowe prawdy wiary i moralność chrześcijańską.

DSC_3871

Nowicjusze z Inspektorii Warszawskiej uczestniczyli wraz z księdzem dyrektorem Wiesławem Żygadło w inauguracji nowego Inspektora Inspektorii św. Stanisława Kostki – księdza Tadeusza Jareckiego SDB, która odbyła się 15 czerwca w Ełku. W Boże Ciało udaliśmy się wraz z księdzem dyrektorem do parafii Biała, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po zakończonej Eucharystii wyruszyliśmy wraz z procesją do czterech ołtarzy. Naszemu pochodowi towarzyszył śpiew oraz gra orkiestry. 21 czerwca przybyła do nas młodzież z Oświęcimia, aby odbyć swój dzień skupienia, w trakcie którego odmówili z nami różaniec, a ksiądz magister skierował do nich konferencję.

DSC_3860

Tak minął nam kolejny miesiąc. Zakończyliśmy w nim już rok szkolny, a rozpoczęliśmy okres wakacji oraz czas decyzji związanych z naszym powołaniem.

DSC_3966