Tym, co dobre i piękne należy się dzielić. Prawda? W takim razie ten artykuł naprawdę trzeba przeczytać. W kalendarzu powszechnym możemy znaleźć różne nietypowe święta, np. Dzień Kredki, Dzień Białych Skarpetek oraz Dzień Liczby Pi. Od jakiegoś czasu chcieliśmy mieć również taki jeden dzień w roku. Taki dzień, w którym podziękujemy Bogu w sposób szczególny za naszych rodziców i przy okazji spędzimy ze sobą trochę czasu, pokazując miejsca naszej codziennej formacji.

IMG_1057

IMG_1069

Przy zaangażowaniu wielu osób udało nam się doprowadzić nasze pragnienie do skutku. Ustaliliśmy dzień 18 maja 2019 roku jako najbardziej odpowiedni i nadaliśmy mu status Dnia Wdzięczności. Było to wyjątkowe, pierwsze tego typu spotkanie dla rodziców w naszym Duszpasterstwie. O szczegółach Dnia Wdzięczności słów kilka.

IMG_1101

Od godziny jedenastej powoli przez drzwi stolarni zaczęli napływać goście – nasi rodzice. Można było zauważyć wśród nich pewną nieśmiałość i lekkie zakłopotanie, ale wszystko się rozpraszało podczas rozpoczynających się rozmów przy robieniu sobie kawy i nakładaniu integracyjnego ciasta na talerz. Po oficjalnym przywitaniu przez duszpasterza nastąpiła prezentacja struktury Duszpasterstwa i form aktywności dostępnych w nim w trakcie tygodnia. Chwilę rozluźnienia zapewniła także część artystyczna prezentująca zmagania uczestnika Milionerów, który dzięki doświadczeniom płynącym z zaangażowania we wspólnotę MOSTu znał odpowiedzi na najbardziej podchwytliwe pytania.

IMG_1118

Sercem dnia była Msza święta odprawiona w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w intencji rodziców i Duszpasterstwa, której przewodniczył ks. Grzegorz Dłużniak SDB, a Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Hawrylewicz SDB. Po Mszy świętej wszyscy udaliśmy się na wspólny obiad. Następnie rodzice mieli okazję zwiedzić należące do Duszpasterstwa pomieszczenia i dzięki temu z bliska zobaczyć, gdzie ich pociechy się uczą, pracują, formują, służą innym – czyli jak sprawić, by czas dobrze wykorzystać. Część oficjalna zakończyła się konferencją księdza Grzegorza Dłużniaka SDB o integralnym wychowaniu św. Jana Bosko.

IMG_1138

IMG_1217

Zwieńczeniem wspólnego świętowania był grill. Kiełbaska, szaszłyk i sałatka smakują zupełnie inaczej, gdy w tle rozbrzmiewają dźwięki gitary i słowa piosenek białodunajeckich. Chyba nie zrobię wielkiego nadużycia, jeśli powiem, że luźne rozmowy o sprawach przyziemnych i nie tylko trwały aż do godzin wieczornych. Mamy nadzieję, a na pewno mają ją nasi rodzice (bo apetyt rośnie w miarę jedzenia), że spotkamy się na kolejnym Dniu Wdzięczności za rok. Wszystkim zaangażowanym w to, by ten dzień wyglądał właśnie tak, jak wyglądał, serdecznie dziękujemy.

IMG_1277