Piękna Twardogóra z sercem bijącym obecnością Jezusa i Matki Bożej w Bazylice Maryi Wspomożycielki Wiernych stała się w dniach 24-26 maja gościnnym domem dla prawie 180 młodych ludzi.

DSC_0051-kopia

Młodzi wraz z opiekunami przyjechali w piątek. Już od samego początku uczestnicy Oratoriady zawiązali między sobą wspólnotę przez uściski i uśmiech na widok znajomych twarzy. Podczas pogodnego wieczoru przygotowanego przez młodzież z Inspektorialnej Rady Młodych dało się odczuć atmosferę radości i zaangażowania. Wieczór Trzech Kłamców sprawdził wiedzę młodych na temat trzech diakonów mających następnego dnia przyjąć święcenia kapłańskie. Były oczywiście energiczne tańce salezjańskie, które zawsze cieszą się powodzeniem.

DSC_0082-kopia

IMG_240519-201501-kopia

Wieczorne nabożeństwo przygotowane przez twardogórską młodzież wciągnęło nas w klimat modlitwy i czuwania z Maryją przy Jezusie. Sakrament pokuty sprawowany przez obecnych kapłanów umocnił młodych ludzi na drodze ich wiary, zaś słówko wieczorne z ust Księdza Inspektora Jarosława Pizonia sdb przypomniało rolę Maryi w naszym życiu.

IMG_240519-220318-kopia

W sobotę rano rozpoczęliśmy dzień Adoracją Jezusa Eucharystycznego i wspólną jutrznią. Po śniadaniu, kawie i ciastku wszystkie uczestniczki oratoriady zgromadziły się w kaplicy, by wysłuchać konferencji Pana Macieja Stefaniaka, który dzielił się tematem bogactwa dobra w kobiecie. W sali św. Jana Bosko zaś wszyscy uczestnicy spotkali się z Panią Anną Migalską, która dzieliła się z panami wiedzą i doświadczeniem na temat budowania relacji z płcią przeciwną oraz w gronie znajomych i przyjaciół. Zarówno dla dziewcząt, jak i chłopaków był to świetny czas na przemyślenia.

DSC_0197-kopia

DSC_0209-kopia

Centralnym punktem dnia była Eucharystia z udzieleniem święceń kapłańskich trzem diakonom: Markowi Majewskiemu sdb, Marcinowi Giemzikowi sdb i Krzysztofowi Jaskólskiemu sdb. Udzielił ich w bazylice twardogórskiej ksiądz biskup Łukasz Buzun z Kalisza. Młodzież życzyła nowym prezbiterom, by w Chrystusie zawsze odnajdywali swe źródło i cel. Po wyjściu ze świątyni na młodych czekał smaczny obiad. Była też chwila, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kapłanami, którzy jeszcze mieli święte oleje na rękach.

IMG_250519-120234-kopia

IMG_250519-140349-kopia

Popołudniową atrakcję stanowiła gra terenowa. Składała się ona ze stacji zawierających poszczególne zadania do wypełnienia: muzyczne, matematyczne, pamięciowe oraz logiczne. Zwieńczeniem wyprawy był grill oczekujący na nas wszystkich w Sądrożycach, przy którym czuwali salezjanie współpracownicy z Twardogóry. Był to też czas radosnych pląsów na łące i modlitwy za nasze mamy w ich szczególnym dniu. W międzyczasie swoimi świadectwami relacji z Maryją i ziemskimi mamami dzieliły się siostry salezjanki - s. Bożena Cichańska cmw i s. Marta Napora cmw oraz salezjanie - ks. Piotr Lorek sdb i ks. Bartłomiej Janke sdb. Wieczór zakończyliśmy ogłoszeniem wyników konkursu medialnego zorganizowanego przez Księdza Mariusza Jawnego sdb, w który zaangażowała się młodzież.

IMG_2133-kopia

IMG_2147-kopia

IMG_2185-kopia

A oto filmy, które brały udział w konkursie:

Niedziela była już czasem dziękczynienia za ten wspólny czas. Poranna Eucharystia w sanktuarium pozwoliła nam zawierzyć się Maryi przed odjazdem. Po smacznym śniadaniu i ożywiającej kawie ruszyliśmy w drogę powrotną. Ufamy, że troska Maryi, której doświadczyliśmy w Twardogórze, będzie nam nadal towarzyszyć.

IMG_260519-080251-kopia

IMG_2041-kopia

IMG_260519-080400-kopia