Dzisiejszy świat sprawia, że każdy, chcąc dobrze wypełniać swoje zadania, potrzebuje zdobywać wiedzę i nieustannie się dokształcać. Dlatego właśnie w dniach 9-12 maja wziąłem udział w międzynarodowym spotkaniu salezjanów – delegatów medialnych z poszczególnych inspektorii regionu Europy.

Zjechaliśmy się ze wszystkich stron do Monachium, gdzie pod przewodnictwem księdza radcy ds. komunikacji społecznej Filiberto Gonzaleza z Rzymu staraliśmy się podjąć odpowiedzi na następujące pytania:
Jakich salezjanów potrzeba we współczesnym cyfrowym świecie?
Jak skutecznie być z młodymi i dla młodych dzięki technologii?

IMG_1943

IMG_1945

Podczas spotkania mieliśmy również okazję zwiedzić Największe Centrum Radiowo-Telewizyjne w Bawarii. Przyglądaliśmy się procesowi powstawania audycji radiowych oraz skomplikowanym metodom budowania aplikacji mobilnej od podstaw. Podziwialiśmy bazę sprzętową niemieckich mediów oraz obserwowaliśmy młodych programistów kodujących zaawansowane strony internetowe. To wszystko dodało motywacji do jeszcze gorliwszej troski o salezjańską obecność w mediach :)

IMG_1952

Zobaczyliśmy również katedrę w Monachium oraz ważniejsze świątynie (również synagogę) tworzące klimat tego miasta. Mieliśmy okazję wspólnej modlitwy oraz sprawowania Eucharystii (po włosku i angielsku) we wspaniałej, międzynarodowej wspólnocie. Wymienialiśmy się również doświadczeniami pracy medialnej w poszczególnych częściach Europy. Na koniec spotkania dziękowaliśmy Bogu i sobie nawzajem za ten czas, licząc na jego owoce w przyszłości.

IMG_1982

IMG_1962