II niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego to szczególny czas przeżywania wielkiej tajemnicy naszego zbawienia w połączeniu z prawdą o Bożym Miłosierdziu.

Świętowanie tej prawdy wyjątkowo wyrażone zostało w tym roku w naszej parafii przez instalację relikwii Apostołki Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

DSC_0498-kopia

IMG_3036-21.38.13

Uroczystość wprowadzenia relikwii stała się pozyskaniem “nowej parafianki”, która ma w sposób szczególny wstawiać się za wiernymi. Duchowo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia, a od czwartku (25 IV) do soboty (27 IV) poprzez udział w Mszach Świętych Triduum o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Do uroczystości przygotowały nas siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik.

DSC_0411-kopia

Podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste przekazanie relikwii przez s. Emanuelę i s. Annę Marię w imieniu Zgromadzenia Sióstr Matek Miłosierdzia księdzu proboszczowi Waldemarowi Kapuście, który dokonał poświęcenia relikwiarza. Słowo o przesłaniu miłosierdzia do parafian i przybyłych gości skierowała s. Emanuela. Po uroczystej Mszy Świętej zakończonej błogosławieństwem relikwiami, w procesji udaliśmy się do dolnego kościoła, by zainstalować relikwie w przygotowanym relikwiarium.

DSC_0509-kopia

Obecność św. Siostry Faustyny w cząstce relikwii napełnia nasze serca wielką radością, gdyż Pan Jezus powiedział: „ Ze względu na ciebie udzielam łask całej okolicy (Dz.719), dla ciebie błogosławię ziemi (Dz. 431). Niech błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego, który wskazuje na swoje serce, ciche i pokorne, będzie udziałem całej naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich modlących się za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny w naszym kościele parafialnym.

Zrzut-ekranu-2019-05-8-o-21.32.07-1