Mimo zagrożenia deszczami w weekend majowy oraz intensywnego sezonu grillowania salezjanie naszej inspektorii przy wsparciu młodych animatorów rozpoczęli XXXIX Pielgrzymkę Ministrantów do Twardogóry.

By tradycji stało się zadość, na pierwsze miejsce programu spotkania wybił się mecz Salezjanów przeciwko Twardogórzanom. Mimo intensywnej walki i wielu okazji do zdobycia bramek ze strony salezjanów, zwyciężyła drużyna twardogórska wynikiem 8:3. Serdecznie im gratulujemy!

DSC_7817-kopia

Po smacznej kolacji zjedzonej przez ministrantów i lektorów rozpoczęło się spotkanie przy scenie, gdzie zespół klerycki przypomniał hity muzyczne z pokazywaniem. Przy radosnym tańcu przywitaliśmy dobroczyńców oraz organizatorów tegorocznego PIMu (ks. Krzysztofa Bucyka sdb, ks. Inspektora Jarosława Pizonia sdb, Pana Burmistrza Pawła Czulińskiego, Panią Renatę Gąsior, ks. Tomasza Hawrylewicza sdb oraz ks. Bartłomieja Polańskiego sdb), którzy na scenie dzielili się z uczestnikami PIMu dobrym słowem.

DSC_7944-kopia

Ksiądz Inspektor ze sceny uroczyście otworzył PIM 2019, po czym zapłonął płomień symbolizujący rozpoczęcie czasu modlitwy, rywalizacji sportowej oraz braterstwa. Ruszyliśmy wspólnie w marszu radości spod szkoły Jana Pawła II do Bazyliki twardogórskiej, gdzie spędziliśmy wieczór z Jezusem i Maryją. Scenka teatralna przygotowana przez młodzież z Tarnowskich Gór pokazała nam siłę wspólnoty.

DSC_7983-kopia

To był wspaniały początek wspólnego weekendu majowego, który we wspólnocie ministrantów i lektorów na pewno nie będzie zmarnowany.

DSC_8008-kopia

Relacja filmowa z rozpoczęcia PIMu:

Źródło: gosc.pl