Wielkanoc była ważnym wydarzeniem przeżywanym w nowicjacie. Innymi ważnymi momentami nowicjackiego kwietnia był przyjazd FSM-u oraz imieniny Księdza Magistra.

6 kwietnia gościliśmy w nowicjacie FSM (Formacyjne Spotkanie Młodych). Na początku zgromadziliśmy się w sali studium, gdzie przedstawiliśmy FSM-owiczom, czym jest nowicjat i jak wygląda zwykły dzień w nowicjacie. Następnie udaliśmy się do kaplicy, gdzie Ksiądz Magister wygłosił konferencję na podstawie fragmentu Ewangelii mówiącym o tym, jak Jezus przyszedł do Apostołów w trakcie burzy na jeziorze. Po konferencji odbyła się praca w grupach i spotkanie prezesów Służby Liturgicznej. Po zakończeniu pracy w grupach przedstawiliśmy naszym gościom kilka scenek z życia Księdza Bosko. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym grillem, po którym uczestnicy FSMu wrócili do Częstochowy.

DSC_5605

11 kwietnia przeżywaliśmy miesięczny dzień skupienia. Tym razem kazanie i konferencję wygłosił dla nas Ksiądz Grzegorz Sochacki – proboszcz salezjańskiej parafii w Częstochowie.

Do obchodów Wielkanocy przygotowywaliśmy się w okresie Wielkiego Postu poprzez czytania duchowne o tematyce paschalnej oraz własne zgłębianie wiedzy liturgicznej i duchowej. W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy obchody Triduum Paschalnego od Mszy Wieczerzy Pańskiej, na którą przybyli salezjanie ze wspólnoty w Tarnowskich Górach. W Wielki Piątek rano odprawiliśmy ciemną jutrznię. O godzinie piętnastej zgromadziliśmy się, by odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia, a wieczorem uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej i Liturgii Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę również uczestniczyliśmy w ciemnej jutrzni. Wieczorem rozpoczęliśmy obchody Wielkanocy od uczestnictwa w liturgii Wigilii Paschalnej. W Uroczystość Wielkanocy świętowaliśmy podczas świątecznego śniadania oraz poprzez wspólną grę w piłkę nożną. W drugi dzień świąt zorganizowaliśmy tradycyjny „LANY PONIEDZIAŁEK”. Tym razem wierni po Mszy Świętej byli polewani wodą podczas częstowania się cukierkami z okazji imienin księdza Jerzego oraz podczas kontroli przeprowadzanej przez ekologów, w trakcie której sprawdzano, czy nikt nie wywozi drogocennych jaj bąka zwyczajnego.

DSC_2698

23 kwietnia obchodziliśmy imieniny Księdza Magistra Jerzego Mikuły. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla solenizanta grę terenową, która zakończyła się wspólnym grillem i śpiewami przy ognisku.

DSC_2262

Tak minął nam kolejny miesiąc w nowicjacie. Był on pełen wrażeń i duchowych przeżyć. Nie brakowało nam także momentów wzmacniających więzy we wspólnocie.

DSC_2758