Coroczne spotkanie przedstawicieli wspólnot Rodziny Salezjańskiej odbyło się tym razem na Łosiówce w Krakowie w dniach 6-7 kwietnia. Wzięli w nim udział Salezjanie, Siostry Salezjanki, Siostry Michalitki, Salezjanie Współpracownicy, Byli Wychowankowie Salezjańscy i Ochotniczki Księdza Bosko.

IMG_9180

Nasze wrocławskie inspektorie reprezentowali: ks. Inspektor Jarosław Pizoń, s. Inspektorka Anna Świątek, Koordynator Prowincjalny SSW Pani Marta Budzeń i Delegat ds. RS ks. Piotr Lorek.

IMG_9199

W sobotę po kolacji odmówiliśmy nieszpory, a słówko na dobranoc wygłosił ks. Inspektor Adam Parszywka z Krakowa, wspominając piękną postawę śp. ks. Henryka Badury, który żył w tym domu, a w ostatnim czasie odszedł do Pana. Wieczór zakończyliśmy rozmowami podczas bratersko-siostrzanego spotkania w kawiarence. Niedzielę rozpoczęliśmy uroczystą jutrznią, w której uczestniczyli współbracia ze wspólnoty seminaryjnej, uczestnicy Konsulty RS oraz młodzież, która przyjechała na Misterium Męki Pańskiej oraz kurs ceremoniarza. Po śniadaniu i kawie miało miejsce spotkanie, podczas którego dzieliliśmy się radościami i ważnymi wydarzeniami, podjęliśmy temat wspólnych inicjatyw oraz formacji w Rodzinie Salezjańskiej. Niedzielnej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Radca Generalny naszego Regionu – ks. Tadeusz Rozmus. Po obiedzie i wspólnej kawie nastąpiło pożegnanie i zaproszenie na spotkanie w przyszłym roku.

IMG_9202

Zdjęcia: kl. Adrian Sroka sdb