Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend. Jak co roku, salezjanie przygotowują z tej okazji Pielgrzymkę Ministrantów do Twardogóry (PiM), połączoną z rozgrywkami sportowymi.

plakat-kopia

Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „UGRYŹ ŚWIĘTOŚĆ”. Jest to zachęta, by przyjrzeć się świętości oraz jej różnym smakom. Dobrze wiemy, że świętość nie jest tylko słodka, choć bardzo byśmy tego chcieli. Życie chrześcijanina często usłane jest gorzkimi wydarzeniami, które kształtują jego charakter i relację do Boga. Podczas Pielgrzymki Salezjanie wraz z ministrantami podejmą właśnie ten temat podczas spotkań formacyjnych. Co poza tym? Wiele atrakcji, rozgrywek sportowych oraz wydarzeń kulturalnych. Nie zabraknie oczywiście nowych konkurencji sportowych, ale to na razie tajemnica.

Czy spotkanie przeznaczone jest tylko dla grup ministrantów z salezjańskich placówek? Oczywiście, że nie. Od kilku lat na naszą pielgrzymkę przyjeżdżają również ministranci oraz opiekunowie z parafii diecezjalnych. Jest to wspaniała okazja do poznania charyzmatu św. Jana Bosko przez tych, którzy na co dzień nie mają z nim styczności. Jest to również bardzo ciekawa propozycja na spędzenie kilku dni na świeżym powietrzu podczas wielu rozgrywek i aktywności sportowych. Poziom rozgrywek i konkurencji dostosowany jest do wieku uczestników. Ministranci konkurują ze sobą zespołowo i indywidualnie w czterech kategoriach wiekowych. Nie brakuje również konkursów wiedzy czy znajomości muzyki. Swoimi umiejętnościami mogą popisać się również miłośnicy FIFY, w którą mogą grać uczestnicy Pielgrzymki (jest to pewnego rodzaju nagroda za wykonanie wieloboju). Pielgrzymka jest również dobrą formą formacji młodych mężczyzn, którzy poprzez modlitwę, sport oraz wspólne przebywanie ze sobą kształtują w sobie dobre nawyki współzawodnictwa i relacji międzyludzkich. Przyjazd na PiM jest także dobrą okazją, by chłopcy uczyli się samodzielności oraz dzielenia się z innymi tym, co mają. Spanie w śpiworach na karimatach czy wspólne spożywanie posiłków w formie innej niż w domu jest również przeżyciem samym w sobie. Na pielgrzymce organizowane są koncerty, spotkania z zaproszonymi ludźmi oraz różnego rodzaju pokazy.

Szczegóły będą pojawiać się na bieżąco na stronie PiMu oraz na facebooku.
Ministranci, którzy biorą udział w naszej pielgrzymce zawsze chętnie wracają. Duża część z nich ma również wpisane nasze spotkanie na stałe w swoich kalendarzach. Nie wyobrażają sobie maja bez PiMu.

Zapraszamy na pielgrzymkę ministrantów oraz opiekunów. Szczegóły na stronie www.pim.salezjanie.pl oraz na facebooku (Salezjański Portal Młodzieżowy. Poszczególne grupy mogą zadawać pytania dotyczące spotkania oraz zgłaszać się na PIM pod adresem mailowym: pim@salezjanie.pl

pim_logo_2019-kopia