Uroczystość św. Józefa oraz Wielki Post to dwa wielkie wydarzenia, które przeżywaliśmy w marcu. W tym miesiącu rozpoczęliśmy także drugi semestr nauki.

DSC_1788

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Każdy z nas musiał wybrać sobie dwa z trzech postanowień, które zaproponował ksiądz magister, a są nimi: post ust – wyrażający się przez unikanie obgadywania i oczerniania innych, jałmużna dyspozycyjności – czyli gotowość i chęć wypełniania próśb współnowicjuszy i przełożonych oraz wierna modlitwa – czyli znalezienie stałego momentu dnia na regularną modlitwę osobistą.

DSC_1791

Już 1 marca rozpoczęliśmy drugi semestr nauki w nowicjacie, a wraz z nim nowe zajęcia: wykłady z kultury języka polskiego. Oprócz nich kontynuujemy naukę przedmiotów, które studiowaliśmy w zeszłym semestrze (z wyjątkiem wprowadzenia w celebrację misterium chrześcijańskiego, z którego wykłady zakończyły się w pierwszym semestrze). 16 marca udaliśmy się do Krakowa, by nawiedzić sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej wystawianym przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego. Uroczystość świętego Józefa spędziliśmy dość integracyjnie – oglądając wspólnie film i rozgrywając mecz piłki nożnej. Nie brakowało także elementów formacyjnych takich, jak Msza święta z homilią księdza Jerzego Mikuły – magistra nowicjuszów oraz wspólnotowego różańca z rozważaniami przygotowanymi przez członków towarzystwa św. Józefa. 21 marca odbył się w Kopcu dzień skupienia, w trakcie którego ks. Lesław Klamer wygłosił do nas konferencję i kazanie.

IMG_1363-kopia

DSC_1743-1

Marzec był dla nas miesiącem pełnym refleksji. Nie brakowało nam jednak czasu na naukę i wspólne bycie ze sobą.

DSC_1778