Pierwsza Salezjańska Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia do Twardogóry do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych wyruszyła 29 marca wieczorem po Mszy św. w kościele akademickim Najświętszego Serca Jezusowego przy placu Grunwaldzkim.

IMG_6185-kopia

IMG_6240-kopia

Wzięło w niej udział około 120 osób. Na pątniczy szlak wyruszyli studenci związani z Duszpasterstwami Akademickimi, młodzi z Wrocławia i okolic, ale również z Twardogóry, Bukowic, Międzyborza i innych miejscowości, którym bliska jest idea EDK.

DSC_0078-kopia

DSC_0067-kopia

Organizatorami wydarzenia byli studenci z Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST. Na trasie liczącej 53 kilometry uczestnicy zatrzymywali się przy XIV stacjach Drogi Krzyżowej w poszczególnych miejscowościach, by rozważać mękę i śmierć naszego Zbawiciela, a przy tym spojrzeć głębiej na cel swojego życia. Wychodząc po godzinie 19.00, pątnicy dochodzili do Twardogóry między godziną 5.00 a godz. 11.00. Po zatrzymaniu się przed Maryją Wspomożycielką Wiernych w Sanktuarium i przed Najświętszym Sakramentem w kościele wieczystej adoracji (to celowe odniesienie organizatorów do snu Księdza Bosko o dwóch kolumnach) uczestnicy mogli nabrać sił w Oratorium, gdzie osoby z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia, Współpracownicy Salezjańscy i młodzież z twardogórskiego Oratorium przygotowali kawę, herbatę, kanapki i ciasto. Przychodzący mogli doświadczyć atmosfery domu rodzinnego.

DSC_0047