Półkolonie, sesja i rekolekcje w Wiśle to tylko niektóre wydarzenia, które w lutym przeżywaliśmy w nowicjacie.

DSC_1298-kopia

W pierwszym tygodniu ferii (11-16 lutego) odbyły się półkolonie zimowe, w których uczestniczyliśmy jako wychowawcy. W ich trakcie wyruszyliśmy z dziećmi do Hula Kula (okoliczny park rozrywki) i na halę sportową w Kamyku, gdzie odbywały się zawody sportowe. W trakcie zajęć oglądaliśmy także film „Wyspa Nim”, który omawialiśmy w trakcie pracy w grupach.

DSC_1599-kopia

Luty był także czasem sesji, w trakcie której zdawaliśmy egzaminy z kilku przedmiotów (między innymi z Historii Zgromadzenia i Wprowadzenia w celebrację misterium chrześcijańskiego).

W ostatni weekend lutego obchodziliśmy imieniny ks. Mirosława Kokota. W sobotę odbył się wieczorek, w trakcie którego Ksiądz Solenizant uczestniczył w „ponownej obronie swojego doktoratu”. Po udanej obronie odbyła się prezentacja archiwalnych zdjęć upamiętniających ważne wydarzenia związane z życiem Solenizanta. W niedzielę odbył się uroczysty obiad imieninowy, na który przybyli liczni goście.

DSC_1612-kopia

W lutym przeżywaliśmy także rekolekcje w Wiśle. Był to czas modlitwy, rozważań, ale także przechadzek górskich. W ich trakcie mieliśmy nabożeństwo pojednania i „braterskie dzielenie”, w trakcie którego rozmawialiśmy o naszych „sukcesach i porażkach” w kończącej się już pierwszej połowie nowicjatu.

DSC_1648-kopia

Podsumowując: luty był miesiącem pełnym wrażeń. Czasem pracy i nauki, ale także refleksji i zabawy.