W pięknych Górach Sowich, gdzie, mimo ciepłej pogody, śniegu nie brakowało, mogliśmy w męskim gronie przeżyć radosny czas i wpatrywać się w siłę, zdecydowanie i piękne serce św. Józefa.

DSC09513

Kolejny już FSM dla chłopaków odbył się w dniach 15-17 lutego 2019 roku w Pieszycach. Pierwszego dnia, po przyjeździe wszystkich uczestników mogliśmy poznać się lepiej na pogodnym wieczorze poprowadzonym przez kleryków z Lądu. Następnie na zakończenie dnia odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mogliśmy przystąpić do sakramentu spowiedzi św.
Po adoracji wspólnie zawierzyliśmy się św. Józefowi i do późnej godziny graliśmy w planszówki.

DSC09542

Następny dzień rozpoczęliśmy od modlitw porannych i dobrego śniadania, aby nabrać siły na atrakcje, które na nas czekały. Po śniadaniu pochyliliśmy się nad postacią św. Józefa, a dokładniej nad jego cechami na podstawie Pisma Świętego: pracowitością, męstwem i czystością. Konferencje przygotowali i wygłosili klerycy z Lądu. Kolejnym punktem programu były długo wyczekiwane biegówki. Prawie dla wszystkich był to pierwszy kontakt z nartami. Ksiądz Tomasz Hawrylewicz jako osoba, dla której jazda na nartach nie jest obca, (a patrząc na jego doświadczenie można powiedzieć, że jest to dla niego bułka z masłem) wprowadził nas w jazdę na nartach biegowych stylem klasycznym. Właśnie jazdą na biegówkach (metodą prób i błędów), spędziliśmy pół dnia w Górach Sowich. Było ekstra! Ostatkami sił na koniec dnia zagraliśmy w unihokeja u sióstr salezjanek w Dzierżoniowie (wynik meczu: 56 - 54).

DSC09567

Tak piękny i intensywny czas FSM-u zakończyliśmy niedzielną Eucharystią. Ze zmęczeniem w ciele, ale również z uśmiechem na twarzy i z pewną satysfakcją w sercu rozjechaliśmy się do swoich domów. To był dobry weekend! Zapraszamy na kolejny FSM!

DSC09555-1