W czasie nowenny do uroczystości Księdza Bosko rozpoczęliśmy tegoroczne ferie zimowe, które dzieci z Twardogóry i okolic spędzały jako „Ferie z ks. Bosko”.

DSC_0629

Pod tą nazwą kryją się półkolonie w mieście przeżywane przez dzieci w pierwszym tygodniu pod hasłem „Ferie z ks. Bosko na wesoło i na sportowo”. W drugim tygodniu odbyło się zimowisko w Karpaczu pod hasłem „Ferie z ks. Bosko – zdrowo, bo na sportowo”. W obu tych akcjach uczestniczyła grupa prawie 100 osób – dzieci i młodzieży.

DSC_0194

Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu, nauka przez zabawę oraz integracja uczestników ferii. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Bingo, Karaoke, Mam Talent, ognisko oraz dyskoteka z różnymi propozycjami zabaw. Wśród atrakcji tegorocznych nie brakowało jazdy na lodzie oraz niewinnych pląsów w wodzie w wykonaniu uczestników. Dla wielu niezapomniane będą na pewno pierwsze momenty nauki jazdy na nartach oraz odkrywanie nieznanych miejsc. Niesamowitą atrakcją były także zajęcia z samodzielnego czerpania papieru w Dusznikach-Zdroju.

15

Zajęciom towarzyszyła radość, nauka, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok!!!

DSC_0187

DSC_0192

zdjęcia: Kamil Szturyło