Dzień 31 stycznia to dla całej Rodziny Salezjańskiej wielkie święto. W Uroczystość św. Jana Bosko wszystkie wspólnoty młodzieżowe oraz parafianie z parafii św. Jana Bosko na poznańskich Winogradach spotkali się na wspólnej Eucharystii o godzinie 18.00.

W atmosferze modlitewnego skupienia po raz kolejny przypatrywaliśmy się życiu naszego patrona oraz przypominaliśmy sobie, w jaki sposób dziedzictwo księdza Bosko ma wybrzmiewać w naszym życiu i postępowaniu. Po Mszy świętej wszystkie wspólnoty młodzieżowe spotkały się jeszcze w Oratorium, aby przedłużyć radość wspólnego świętowania.

IMG_2906-1

O godzinie 20.30 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zgodnie z praktyką oratorium, które prowadził ks. Bosko, nie mogło zabraknąć sportowego zmagania. Salezjański Wolontariat Misyjny oraz Duszpasterstwo Akademickie Don Bosco zmierzyło się w towarzyskim meczu siatkówki! Nie brakowało pięknych akcji oraz ducha sportowej rywalizacji. Jednak wynik mógł być tylko jeden – wygrali wszyscy, gdyż wszyscy jesteśmy Księdza Bosko! Mamy nadzieję, że sportowe zakończenie celebracji odpustowych już na stałe wpisze się w tradycję naszej parafii.

IMG_2918