W dniach 28 – 31 stycznia, grupa ponad trzydziestu ministrantów wraz z ojcami uczestniczyła w Pierwszym Męskim Wyjeździe Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza św. Alojzego Gonzagi działającej w parafii św. Jana Bosko w Lubinie.

1

2

Celem wyjazdu było prawdziwe spotkanie na osi: ojciec – przewodnik, nauczyciel, mężczyzna i syn – dający się prowadzić, uczeń, chłopiec. W scenerii śnieżnych Karkonoszy, wokół codziennego rozważania Słowa podczas Liturgii, przy wspólnym przyglądaniu się ojcostwu i synostwu, rozkwitał duch wspólnoty. Tematem przewodnim wyjazdu była „Odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka. Tata-syn.” Oczywiście same słowa to za mało. Ewangelia w praktyce, do której zachęcał nas przez cały nasz pobyt w Przesiece Pan Jezus, stała się centrum naszego codziennego funkcjonowania, od porannych modlitw przed śniadaniem, przez pokonywanie górskich szlaków, po modlitwy wieczorne odprawiane po wspólnym filmie. Zmęczenie, zmaganie się ze sobą i swoimi słabościami były okazją, by spojrzeć na siebie w prawdzie. Były lekcją pokory i wzajemnego wspierania się.

5

8

Męski Wyjazd WLSO był doskonałym sposobem na uściślenie wzajemnych relacji ojcowskich i spojrzenia na swoje życie w kontekście powołania jako daru Boga – Miłości, który dał swoją miłość, aby się nią dzielić. Kilkudniowy pobyt w Przesiece zakończył się Mszą św. odpustową w dzień uroczystości św. Jana Bosko w naszej rodzinnej parafii w Lubinie. Plany na kolejny wyjazd już są…

11-1