Powyższe słowa słyszymy na każdym kroku tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Podróż do Panamy trwała półtora dnia. Na miejscu czekali na nas gospodarze i tropikalny żar.

Pierwsze dni spędziliśmy w różnych diecezjach. Wtedy zaczęliśmy poznawać naszych braci i siostry z innych krajów.

20190119_095851

Wielu z nas zamieszkało w domach pozbawionych dostępu do bieżącej wody i prądu. Szybko przekonaliśmy się, że nie stanowi to dla nas problemu. Nasze rodziny ujęły nas swoją otwartością i radością z tego, że możemy być razem. Czas spędzony poza kwaterami spędzaliśmy na modlitwie, tańcach i międzynarodowej integracji.

received_608401439605992-1

Po tych dniach przyszedł czas na przyjazd do Panama City. Tu święto młodych trwa nadal. Dzisiaj świętowaliśmy w gronie naszych rodaków – poprzez polską Mszę Świętą i koncerty. Udało się nawet spotkać w gronie koleżanek z SDA MOST, co było dla nas bardzo zaskakujące, ponieważ każda z nas przyjechała tu z inną grupą. Obecnie czekamy na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

IMG_5348

Za kilka dni wrócimy do Polski, do swoich obowiązków. Chcemy jak najwięcej czerpać z czasu danego przez Pana Boga i w pełni świętować z tysiącami młodych z różnych miast i kultur. Zachęcamy do śledzenia w mediach tego, co się dzieje w Panamie. Po powrocie podzielimy się wszystkimi wrażeniami i doświadczeniami. Z Panem Bogiem! (Napisane w nocy 23/24 grudnia ok. północy czasu Panamskiego)

IMG_20190125_174317