Kolejne zimowe półkolonie za nami. Tym razem zimowe spotkania dzieci w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu odbyły się pod hasłem: "I żyli długo i szczęśliwie". Uczestnicy zajęć nie mieli czasu na nudę.

Zrzut-ekranu-2019-01-28-o-15.22.36

Razem z wychowawcami, animatorami przenieśli się na Hawaje. Bawili się na placu zabaw Lider, gdzie odbyła się gra terenowa. Szaleli w basenie z kolorowych kulek, toczyli bitwy na dmuchanych zamkach. Szkoła na Ratajach rozbrzmiewała dziecięcym śmiechem. Ten śmiech słychać było wszędzie, gdzie pojawiali się młodzi uczestnicy półkolonii. Podczas wodnego szaleństwa na basenie, czy kiedy przenosili się w czasie i poznawali dzieje miasta w Bramie Poznania, a szczególnie w magicznej krainie czekolady.

BK1A0518

Naszym działaniom zawsze towarzyszy wyjątkowa atmosfera, którą tworzą oczywiście ludzie. Wychowawcom i animatorom zależało przede wszystkim na tym, by uczestnicy zaprzyjaźnili się ze sobą. Dzięki temu przesłanie spotkania zostanie nie tylko w głowie, będzie również w sercu każdego młodego człowieka. Dzieci zapamiętały, że warto realizować swoje marzenia, być odważnym i odnaleźć swoje prawdziwe powołanie.

BK1A9857

Zrzut-ekranu-2019-01-28-o-15.23.18