Kiedy inne oratoria przygotowują swoje półkolonie, my już je podsumowujemy! W tym roku na Winogradach mówiliśmy sobie, że nieważne jakie inni mają cechy charakteru, jak wyglądają, nieważne czy ich lubimy bardziej czy mniej – w każdym można znaleźć coś dobrego. Trzeba tylko poszukać.

IMG_0223

Przeżyliśmy niezwykłe 5 dni, podczas których cieszyliśmy się sobą nawzajem. W grupie ponad 100 uczestników i ponad 30 animatorów musiało być głośno i radośnie! Pierwszy dzień rozpoczęliśmy Mszą św., po której udaliśmy się do Oratorium, by tam się integrować, pracować w grupach, obejrzeć pierwszą część filmu i oczywiście zagrać w Tombolę.

IMG_9478

IMG_9647

Kolejne dni upłynęły pod znakiem wyjść:

  • do Sądu Rejonowego w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć sądowe zakamarki i wcielić się w rolę oskarżonego, poszkodowanego, obrońcy i prokuratora;
  • do Muzeum Czekolady (miejsca idealnego dla wszystkich łasuchów), by samodzielnie wykonać czekoladki i poznać historię czekolady,
  • na Plac Zabaw Lider, by wyskakać się, pozjeżdżać, i „popływać” w basenie z piłkami,
  • na basen, bo w końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch!”.

KAZ-DY-JEST-FAJNY-DZIEN--2-sa-d

KAZ-DY-JEST-FAJNY-DZIEN-3

KAZ-DY-JEST-FAJNY-DZIEN--4

Mimo, że był to bardzo intensywny czas, to jedno jest pewne – dał nam szanse na bycie we wspólnocie, na zaangażowanie i bycie kreatywnym, na ćwiczenie się w cierpliwości i otwartości na drugiego człowieka. Był to czas, dzięki któremu czuliśmy, że stajemy się lepsi! Wszystkim oratoriom, które dopiero rozpoczynają feryjne akcje, życzymy dużo radości!

ANIMA