Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze otrzymała grant w wysokości 5000 zł w wyniku IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego zorganizowanego przez Fundację Santander Bank Polska pod nazwą ,,Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Nasz projekt ,,Jesteśmy wyjątkowi, bo kochamy to, co polskie” znalazł się w gronie 121 finalistów wybranych spośród 774 wniosków nadesłanych z całej Polski.

DSC_0856

Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży pochodzących z miasta i okolic Twardogóry. Jubileusz 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości jest dobrym momentem:

  • aby skierować uwagę młodego pokolenia na dzieje naszej Ojczyzny.
  • aby pobudzić w nich ducha patriotyzmu, także i tego lokalnego - a na podstawie postaci oraz wydarzeń historycznych - przybliżyć wartości i wzorce, jakimi powinni kierować się w życiu.

DSC_0843

Realizacja przedsięwzięcia odbywać się będzie przez cykliczną (przez okres 9 miesięcy) organizację spotkań i warsztatów tematycznych oraz wycieczek krajoznawczo-historycznych.

DSC_0834

4 grudnia w naszym Oratorium Młodzieżowym miało miejsce uroczyste otwarcie projektu, na którym to wykład o losach Żołnierzy Wyklętych poprowadził gość specjalny - ks. Marcin Werczyński.

DSC_0840

Dalsze działania projektowe będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej parafii oraz portalu społecznościowym Facebook Oratorium św. Dominika Savio w Twardogórze.
Link do strony www parafii: http://www.parafiatwardogora.pl/
Link do fb: https://www.facebook.com/OratoriumTwardogora/