Weekend 9–11 listopada był niezwykły dla mieszkańców Internatu Salezjańskiego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Tarnowskich Górach.

W piątek wczesnym popołudniem grupa wychowanków wraz z ks. Tomaszem oraz p. Eweliną, p. Anią i p. Karoliną udała się w kierunku Łodzi. Tam właśnie oczekiwała na nas s. Katarzyna – dobrze znana naszej młodzieży, bo do czerwca była wychowawczynią w internacie. Zaprosiła nas, byśmy odwiedzili ją i wychowanków Domu Dziecka Sióstr Salezjanek, gdzie posługuje. To właśnie był jeden z ważniejszych powodów, dla których ruszyliśmy właśnie do Łodzi.

PIC_0115

Podróż, choć długa i z lekkimi problemami, przebiegła w dobrej atmosferze. Siostry Salezjanki, które posługują w tzw. „Ochronce Bałuckiej”, przyjęły nas bardzo serdecznie. Po dobrej kolacji wraz z wychowankami domu dziecka udaliśmy na jedną z najdłuższych ulic Europy i główny deptak Łodzi – Piotrkowską. Dość długi spacer pokazał nam najpiękniejsze oblicze tego miasta. Sobota również przyniosła wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy wraz z miejscowym oratorium w świętowaniu Dnia Niepodległości. Była wspólna zabawa, możliwość spowiedzi, Eucharystia w intencji Ojczyzny, uroczysty apel i posiłek. Popołudnie dało znów możliwość zwiedzania Łodzi. Zobaczyliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Centrum Nauki Experymentarium. Zakończeniem dnia była przepyszna pizza, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i film na dobranoc.

PIC_0295

W niedzielę, 11 listopada uczestniczyliśmy w Eucharystii. Następnie odwiedziliśmy piknik niepodległościowy w Łódzkiej Manufakturze. Popołudnie spędziliśmy w drodze powrotnej.

PIC_0319

Te krótkie 3 dni wywołują miłe wspomnienia. Trzeba podkreślić wielką pomoc i gościnność sióstr Salezjanek oraz wychowanków „Ochronki Bałuckiej”. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc, a nasi podopieczni już wyczekują na kolejny wyjazd.