1. października mocą dekretu księdza arcybiskupa Józefa Kupnego kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego stał się kościołem akademickim.

IMG_1169-kopia

Chwilę przed ósmą nastąpiła uroczysta procesja od duszpasterstwa akademickiego do kościoła i poświęcenie pamiątkowej tablicy. Biskup Andrzej Siemieniewski, który przewodniczył Eucharystii, nawoływał, aby każdy z nas stał się żywym kamieniem w duchowym budowaniu świątyni. "Kościół ma być przystanią" - mówił podczas kazania. "Człowiek to rodzina, przyjaciele, pasje. Bóg tym kieruje, a kościół ma o tym przypominać. W nim mamy odnajdywać Tego, który nadaje wszystkiemu sens". Powiedział też, że tak, jak rodzina daje nam poczucie ciepła, tak samo możemy doświadczać tego w kościele, gdzie jako Boża rodzina spotykamy tam samego Chrystusa. Wierni zostali również zachęceni do współodpowiedzialności za ojczyznę i budowanie Bożego Królestwa. "Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie!" - przypominał biskup. Wspomniał też, że kościół ten był jego rodzinną parafią, ale teraz jego duchowe rozmiary znacznie wzrosły. Swoimi słowami motywował, zwłaszcza studentów, by te rozmiary swoimi działaniami jeszcze mocniej powiększali.

IMG_8257-kopia

Po zakończeniu Eucharystii biskup skierował się pod pomnik Profesorów Lwowskich, by tam kontynuować obrzędy związane z uroczystością.