W dniach 09-11 listopada 2018 w Lubinie odbyło się Formacyjne Spotkanie Młodych pod hasłem "Wolność" w połączeniu z wyjątkowym wydarzeniem o nazwie "Stacja Bosko".

Jak na wszystkich FSM-ach nie zabrakło wspólnego grania w piłkę, konferencji, Mszy Świętej, adoracji oraz Liturgii Godzin. W sobotę mieliśmy dwie konferencje. Pierwszą poprowadzili razem: kleryk Piotr Leśniowski oraz diakon Marek Majewski. Kleryk Piotr mówił o rodzajach zniewoleń w życiu młodych, a diakon Marek o tym, jak dążyć ku wolności i pozbywać się tego, co nas zniewala. Drugą konferencję poprowadził ksiądz Batłomiej Janke sdb, który mówił o zagrożeniach duchowych i o tym, jak je omijać.

IMG_20181110_143745

Szczególnym punktem tego spotkania było wieczorne wyjście na cmentarz w piątek, aby pomodlić się za wszystkich zmarłych, a szczególnie za zmarłych braci salezjanów. Po modlitwie jeden z kleryków powiedział do nas piękne słówko na dobranoc, które można skrócić w takich słowach: Myślimy, że ci, którzy leżą na tym cmentarzu umarli, a my żyjemy dalej. Nie! To oni
żyją, a my umieramy.

IMG_20181110_113656

Drugim bardzo ciekawym punktem był bieg niepodległościowo-sprawnościowy w terenie. Było to bardzo piękne doświadczenie, gdyż byliśmy podzieleni na grupy (tzw "patrole") i mieliśmy znajdywać punkty, w których mieli posterunki członkowie grupy "Wilki". Na każdym posterunku należało wykonać jedno zadanie, za które dostawało się punkty. Zarówno podczas szukania posterunków, jak i podczas wykonywania zadań można było doświadczyć tego, jak ważny jest wkład każdego i jak ważne jest pokonywanie problemów razem, gdyż jeśli jedna osoba czegoś nie umiała, to druga osoba jej pomagała.

IMG_20181110_122558

W sobotę wieczorem zaczęła się Mszą Świętą tzw "Stacja Bosco". Było to spotkanie wielu młodych ludzi z Lubina oraz przejezdnych osób z niektórych oratoriów naszej inspektorii oraz uczestników FSM-u. Szczególny klimat temu wydarzeniu nadał koncert i świadectwo chrześcijańskiego rapera pod pseudonimem TAU. Po świadectwie była adoracja, podczas której bardzo wiele młodych osób przystąpiło do Spowiedzi.

IMG_0470

Po tym wszyscy wrócili do oratorium gdzie mogli zjeść świeżą drożdżówkę i wypić sok. Następnie mieliśmy całą noc by tańczyć, grać w gry planszowe, mafię, oglądać film, grać w piłkę nożną lub siatkową albo po prostu spędzić czas razem.

DSC08891

Taki był ostatni FSM. Gorąco zachęcam Cię, by przyjechać na kolejny i przekonać się, że warto.

DSC08841