31 października w naszym oratorium odbył się Bal Wszystkich Świętych „Holy Wins”. Pierwsza część – dla młodszych – rozpoczęła się o godzinie 16.30 w kościele dziesiątką różańca w dwóch językach – polskim i angielskim. Następnie wszyscy uczestnicy pod opieką animatorów przeszli radośnie do oratorium, gdzie zaczęła się zabawa.

DSC_1028

DSC_1094

Uczestnicy prezentowali swoje stroje oraz wspominali krótko o życiu świętego za którego są przebrani. Później mali święci podzieleni na grupy pod opieką opiekunów-animatorów zagrali w grę złożoną z kilku elementów. Pierwszym elementem zabawy grupowej było rozwiązanie quizu, kolejnym – odnalezienie atrybutów swojego świętego i zebranie informacji na jego temat, a ostatnim była prezentacja zebranych informacji. Celem gry było poszerzenie wiedzy na temat wybranych świętych. W międzyczasie odbywały się tańce integracyjne oraz przerwy na posiłek.

DSC_1111

DSC_1103

Bal zakończył się o 19:30 rozdaniem nagród za najlepszy strój i uczestnictwo w różańcu. Drugą częścią wieczoru – częścią dla starszych – była noc w oratorium. Uczestnicy mogli wspólnie spędzić czas w dwóch strefach: w strefie rozmów i w strefie filmowej. Po północy uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w intencji wszystkich zmarłych. Ten cały dzień umocnił naszą wspólnotę. Bardzo lubimy takie wydarzenia, ponieważ wspólnie możemy przygotować wiele rzeczy i świetnie się przy tym bawić, a co najważniejsze – zrobić coś RAZEM.

DSC_1147